Zakończenie roku szkolnego

i

Autor: Canva

Zakończenie roku szkolnego 2022 - czy można nie przyjść? Co ze świadectwem, jak nie ma ucznia?

2022-06-23 16:04

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 to na pewno najbardziej wyczekiwany moment przez wszystkich uczniów. Znany jest już dzień, w którym polscy uczniowie odbiorą świadectwa i zakończą rok szkolny. Jednak czy można sobie odpuścić tę uroczystość? Sprawdziliśmy, czy można nie przyjść na zakończenie roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego 2022 - czy można nie przyjść? Te pytanie może zadawać sobie część uczniów. Wszyscy z niecierpliwością czekają na odebranie dyplomów i pożegnanie roku szkolnego, który dla wielu osób z pewnością był wyczerpujący i stresujący. Już wkrótce jednak wakacje, a to idealny czas na zregenerowanie sił i rozpoczęcie nowego roku szkolnego z większą energią i chęciami do pracy. Wiemy już, kiedy uczniowie dostaną swoje świadectwa. Jak zawsze, tego dnia odbędą się uroczyste apele, podczas którego zostanie podsumowany rok nauczania. Czy trzeba na nie przyjść? Postanowiliśmy sprawdzić, czy obecność na zakończeniu roku jest obowiązkowa.

ZOBACZ TAKŻE: Jakie zachowanie na czerwony pasek 2022? Czy można dostać pasek z dobrym zachowaniem?

TAK WYGLĄDA LUKSUSOWE ŻYCIE EKIPY FRIZA | ESKA XD - Radio Eska #50

Zakończenie roku szkolnego 2022 - nieobecność

Okazuje się, że obecność na zakończeniu roku szkolnego nie jest obowiązkowa. Oceny są już wtedy wystawione, a świadectwa wypisane. Rada pedagogiczna podjęła już też decyzję o tym, czy dany uczeń awansuje do kolejnej klasy. W przypadku, kiedy ucznia nie ma na zakończeniu roku szkolnego, świadectwo zostaje w sekretariacie szkoły, który otwarty jest przez całe wakacje. Uczniowie mogą je tam odebrać. Nauczyciele zachęcają jednak do obecności na uroczystości, a innym przypadku wypada poinformować o tym wychowawcę.

ZOBACZ TAKŻE: Prezent na zakończenie roku szkolnego 2022. Jaki prezent dać wychowawcom?

Sonda
Czekasz na zakończenie roku szkolnego?

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 - kiedy?

W tym roku ostatni dzień szkoły to piątek 24.06.2022. W większości szkół apele rozpoczną się one o godzinie 9:00 lub 10:00. Trzeba jednak pamiętać, że każda szkoła sama wybiera godzinę, a więc warto sprawdzić to w swojej placówce lub na stronie internetowej.