Zakończenie roku szkolnego 2019 - godzina i data

2019-06-18 9:47 MK
Koniec roku szkolnego
Autor: Maciej Goclon/East News

Na tę informację czekali wszyscy uczniowie w całej Polsce. Zgodnie z zapowiedziami, koniec roku szkolnego 2019 przyjdzie wcześniej, niż początkowo planowano. Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało na swoim Twitterze, że projekt rozporządzenia dotyczącego daty zakończenia roku szkolnego 2019 zostanie podpisany przez ministra Piontkowskiego w przyszłym tygodniu. Kiedy dokładnie odbędzie się zakończenie szkoły? Dowiecie się na ESKA.pl.

Według pierwotnego założenia, koniec roku szkolnego miał mieć miejsce w piątek, 21 czerwca. W związku ze świętem Bożego Ciała, które wypada 20 czerwca i jest dniem ustawowo wolnym od pracy i zajęć szkolnych, do MEN-u skierowanych zostało wiele pytań, czy w związku z tym faktem, zakończenie roku szkolnego 2019 nie może nastąpić przed świętem. Mateusz Morawiecki przygotował specjalne rządowe rozporządzenie, w którym przystał na propozycję społeczeństwa. Szef rządu uznał, że to tylko jeden dzień, a świadectwa i tak są już praktycznie gotowe. Sytuacja oficjalnie rozwiązała się jednak 5 czerwca w samo południe.

Zakończenie roku szkolnego 2019 - kiedy?

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, uczniowie w polskich szkołach zakończą rok szkolny 2018/2019 dwa dni wcześniej, czyli w środę, 19 czerwca. - Zajęcia w szkołach skończą się w tym roku 19 czerwca, zgodnie z zapowiedzią pana premiera Morawieckiego. Kończymy konsultacje i uzgodnienia projektu rozporządzenia. Projekt będzie podpisany przez pana ministra Piontkowskiego w następnym tygodniu - napisano w tweecie. Godziny zakończenia roku szkolnego zależą od szkół. Rozdanie świadectw zostanie poprzedzone uroczystą akademią.

Najnowsze