Matura

i

Autor: Piotr Hukalo/East News

Edukacja

Wystawienie ocen 2023 - maturzyści. Kiedy kończy się semestr?

2023-04-09 10:05

Tegoroczni maturzyści nie kończą szkoły w czerwcu, tak jak ich koledzy z młodszych roczników, ale dwa miesiące wcześniej, w kwietniu. Jednak data ta jest ruchoma i co roku przypada w innym terminie. Warto również zapamiętać, kiedy jest wystawienie ocen dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, by zadbać o poprawę wyników w nauce i podciągnąć swoje stopnie, które następnie pojawią się na świadectwie. Sprawdziliśmy, kiedy w roku szkolnym 2022/23 przypadają te dwa terminy. Czasu jest coraz mniej!

Wystawienie ocen 2023 zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze podmuchy wiosny, dłuższe dni i cieplejsze promienie słońca zwiastują m.in. zakończenie 2. semestru 2023 dla maturzystów, a co za tym idzie - intensywne przygotowania do egzaminu dojrzałości. Młodzieży zależy na tym, by zdobyć jak najlepsze stopnie, które podsumują ich naukę w ostatniej klasie szkoły ponadpodstawowej. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zastanawiają się, do kiedy mogą poprawiać zdobyte wcześniej oceny. Termin końca 2. semestru roku szkolnego 2022/23 zbliża się nieuchronnie. Część uczniów, by zdobyć jak najlepsze wyniki dzięki którym na świadectwie zobaczą czerwony pasek, decyduje się na tzw. zadania dla chętnych i dodatkowe zgłaszanie do odpowiedzi. Jednak nie wszyscy są w tak komfortowej sytuacji. Niektórzy maturzyści, by móc podejść do egzaminu dojrzałości muszą poprawić zagrożenia. Warto pamiętać o tym, że obowiązkiem nauczycieli jest wystawienie ocen proponowanych, które zasugerują, na jakim poziomie jest Wasza wiedza. Zazwyczaj ma to miejsce na około miesiąc przed końcem danego semestru.

Matura 2023 - jaka będzie lektura? Internauci już wiedzą!

Nowy duet Taconafide i SB Maffiji? | Dokończ Piosenkę #6

Rok szkolny 2022/23 - kiedy kończy się semestr?

Zakończenie roku szkolnego 2022/23 dla maturzystów będzie miała miejsce w ostatni piątek kwietnia, czyli 28. To właśnie wtedy piszący uczniowie otrzymają świadectwa z ocenami niezbędne do rekrutacji na studia. Następnie będą mieli kilka dni na odpoczynek i ostatnie przygotowania przed maturami. Te rozpoczynają się tuż po majówce, 4 maja.

Wystawienie ocen 2023 - maturzyści

Wystawienie ocen dla maturzystów 2023 to stresujący moment. Uczniowie chcą uzyskać jak najlepsze wyniki w nauce, które będą poparte stopniami znajdującymi się na świadectwach. Warto jednak podkreślić, że nie ma jednej oficjalnej daty dla wszystkich szkół w Polsce. Harmonogram wystawiania ocen w roku szkolnym 2022/23 różni się w zależności od danej placówki. Termin, zgodnie z ustawą o systemie oświaty ustala dyrekcja wraz z radą pedagogiczną. Jednak w większości przypadków ostateczne wystawienie ocen końcowych odbywa się w ostatnim tygodniu pierwszego semestru.

Matura z matematyki 2023 - wzory, których nie ma w tablicach. Bez nich możesz nie zdać!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE