WYNIKI rekrutacji do szkół - Warszawa, Śląsk, Poznań, Wrocław, Łódź

2019-07-16 13:16
WYNIKI rekrutacji do szkół - Warszawa, Śląsk, Poznań, Wrocław, Łódź
Autor: Adam Staskiewicz / East News WYNIKI rekrutacji do szkół - Warszawa, Śląsk, Poznań, Wrocław, Łódź

16 lipca 2019 Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawi dokładne dane dotyczące rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli o tyle trudne zadanie, że o miejsce w wymarzonej szkole walczyli absolwenci gimnazjum i ośmioletniej podstawówki. Jak wygląda sytuacja w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi czy Gdańsku? Przekonajcie się sprawdzając wyniki rekrutacji do szkół - na ESKA.pl

WYNIKI rekrutacji do szkół: Warszawa, Śląsk, Poznań, Wrocław, Łódź - to między innymi w tych miejscach trwała walka o miejsce w wymarzonej szkole. Do 16 lipca 2019, ponieważ wtedy MEN przedstawiło wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Absolutnym rekordem, jeśli chodzi o klasy pierwsze, może pochwalić się Wrocław. W IX Liceum Ogólnokształcącym imienia Juliusza Słowackiego powstanie aż 17 klas pierwszych.

Wyniki rekrutacji do szkół 2019 szczegółowo ma podsumować Ministerstwo Edukacji Narodowej, popołudniu 16 lipca.

WYNIKI rekrutacji do szkół - Warszawa

Harmonogram ogłaszania rekrutacji, w różnych województwach jest inny, ponieważ kuratorzy ustalili daty indywidualnie. Uczniowie województwa mazowieckiego należą do większości i poznali wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, 16 lipca 2019. Każdy absolwent gimnazjum i ośmioletniej podstawówki może sprawdzić, czy został zakwalifikowany do wymarzonej szkoły, za pośrednictwem list wywieszonych w szkołach. Można także zalogować się na swoje w elektronicznym systemie rekrutacji - na stronie: warszawa.edu.com.pl. Jak informuje wyborcza.pl, w tym roku o miejsca w warszawskich liceach, technikach i szkołach branżowych walczy rekordowa liczba chętnych, ok. 47 tysięcy. Przed rokiem było to zaledwie 19 tysięcy. Wstępnie szkoły są przygotowane na przyjęcie 43 tysięcy uczniów. Absolwenci, którzy są zakwalifikowani - do 24 lipca 2019 muszą potwierdzić swoją wolę uczęszczania do szkoły. Część osób tego nie zrobi, więc miejsca się zwolnią. Ostateczne listy poznamy 25 lipca 2019.

Stołeczny ratusz potwierdził, że w warszawskich szkołach ponadpodstawowych zabrakło miejsca dla 3173 dzieci.

WYNIKI rekrutacji do szkół - Śląsk

Uczniowie, zgodnie z ustaleniem kuratorów oświaty, muszą poznać wyniki rekrutacji do godziny 12:00. O przyjęcie do liceów, techników i szkół branżowych pierwszego stopnia stara się 79 tysięcy uczniów w województwie śląskim - poinformowała Kurator Oświaty na Śląsku, Urszula Bauer. Łącznie przygotowano ponad 90 tysięcy miejsc. 

WYNIKI rekrutacji do szkół - Poznań

Wyniki rekrutacji do szkół w Poznaniu niecierpliwią uczniów. Martwią się oni, że nie starczy miejsc i będą musieli uczęszczać do szkoły, w której nie chcieli być. Swoje zmartwienie argumentują cyframi, które są faktycznie niepokojące. Do liceów w Poznaniu chce dostać się lekko ponad 5,7 tysięcy absolwentów gimnazjów, a miejsc jest ponad 3,5 tysiąca. Natomiast jeśli chodzi o absolwentów ośmioletniej podstawówki, to uczniów jest ponad 5,8 tysięcy, a przygotowano ponad 3,9 tysiąca miejsc. Pracownicy kuratorium oświaty uspokajają, że miejsc starczy dla wszystkich.

WYNIKI rekrutacji do szkół - Wrocław

Jeśli chodzi o wyniki rekrutacji do szkół we Wrocławiu, to tu sytuacja wygląda naprawdę nietypowo i niepokojąco. Jak poinformowali przedstawiciele magistratu, szkoły odrzucą wnioski ponad 1,6 tysiąca absolwentów gimnazjów i ósmych klas. Jak informowali wrocławscy urzędnicy, przyjęto ponad 12,2 tysięcy absolwentów gimnazjów i ósmych klas. We wrocławskich szkołach średnich pozostało jeszcze 1,9 tys. wolnych miejsc. Co więcej absolutnym rekordem, jeśli chodzi o klasy pierwsze, może pochwalić się Wrocław. W IX Liceum Ogólnokształcącym imienia Juliusza Słowackiego powstanie aż 17 klas pierwszych.

WYNIKI rekrutacji do szkół - Łódź

Wyniki rekrutacji do szkół średnich 2019 w Łodzi są już znane. Uczniowie chwalą się tym chociażby za pośrednictwem Twittera. Wiadomo, że w województwie łódzkim przygotowano ponad 32 tysiące wolnych miejsc, z czego liczba kandydatów wynosi 21 tysięcy. Jak zapewniał Grzegorz Wierzchowski - sytuacja jeśli chodzi o uczniów ósmych klasy również jest spokojna. Dla absolwentów ośmioklasowych podstawówek przygotowano ponad 34 tysiące miejsce. Liczba kandydatów wynosiła natomiast 23 tysiące.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze