Matura 2024

i

Autor: Filip Naumienko/REPORTER

matura 2024

Wyniki matur 2024 później niż rok temu. Tego dnia maturzyści dowiedzą się, czy zdali!

2024-05-09 11:37

Matury 2024 trwają w najlepsze. Za maturzystami egzaminy pisemne na poziomie podstawowym. Wielu z nich poszukuje odpowiedzi na pytanie, kiedy pojawią się oficjalne wyniki matur. Na te trzeba będzie poczekać aż do lipca. Wiemy dokładnie, kiedy zdający dowiedzą się, czy zdali. Tę datę warto zaznaczyć sobie w kalendarzu.

Wyniki matur 2024 - kiedy będą dostępne? Ta wiedza z pewnością przyda się nie tylko maturzystom, ale również ich bliskim. Odbywające się w maju egzaminy maturalne nie bez przyczyny nazywane są "egzaminem dojrzałości". To właśnie one stanowią podsumowanie całej zdobytej przez lata edukacji wiedzy, a od ich wyników zależy powodzenie w rekrutacji na wymarzone studia. Jak wynika z danych, w tym roku do matury przystąpiło około 339 tysięcy abiturientów szkół ponadpodstawowych, w tym 263 tysięcy w formule 2023 i 76 tysięcy w formule 2015. Sesja egzaminacyjna trwa, a absolwenci zmierzyli się już z egzaminami pisemnymi na poziomie podstawowym - z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Dzięki dostępnym w sieci odpowiedziom, zdający są w stanie oszacować, jak dobrze im poszło i czy zdali w pierwszym terminie. Kiedy natomiast pojawią się oficjalne wyniki matur 2024? Na te trzeba będzie jeszcze zaczekać. Członkowie komisji CKE muszą poświęcić im sporo uwagi. 

Matura 2024 PRZESUNIĘTA. Termin egzaminów zmieniono przez ważne wydarzenie!

Viki Gabor o Opolu, urodzinach i polskim szkolnictwie

Wyniki matur 2024 - data

Na wyniki matur z niecierpliwością czekać będą wszyscy tegoroczni maturzyści. Każdy chce wiedzieć, czy zdał, a także ocenić szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów. CKE udostępni oficjalne wyniki matur dopiero za kilka miesięcy, a konkretnie 9 lipca. W dniu ogłoszenia wyników zostaną przekazane szkołom świadectwa, aneksy i informacje o wynikach. Wyniki sierpniowego egzaminu poprawkowego będą znane z kolei 10 września 2024 roku. Wyniki matur będą pojawiać się na stronach OKE, najprawdopodobniej około godziny 8:30.

Listen on Spreaker.