Wyniki matur 2020 - o której godzinie można sprawdzić wyniki egzaminów?

2020-08-11 8:33 Maksymilian Kluziewicz
Matura 2020
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Na ten dzień z niecierpliwością czekają setki tysięcy maturzystów, którzy podeszli do egzaminu dojrzałości w tym roku. Już za moment znane będą wyniku matury 2020. Wielu zastanawia się, o której będzie można je sprawdzić. Czy poznanie wyników będzie możliwe już o północy? Sprawdźcie najważniejsze informacje już teraz na ESKA.pl.

Wyniki matur 2020 - o której godzinie będzie można je poznać? To pytanie na dzień przed ujawnieniem oficjalnych wyników egzaminu dojrzałości zadają sobie chyba wszyscy maturzyści. To właśnie od wyników z matury zależeć będzie, na które uczelnie wyższe dostaną się potencjalni kandydaci. W tym roku wyniki matur dostępne będą we wtorek, 11 sierpnia 2020 roku. Jest to związane z faktem, że sesja egzaminacyjna rozpoczęła się w czerwcu, a nie w maju, jak dotychczas. Było to oczywiście spowodowane pandemią koronawirusa. Przeprowadzenie matur 2020 odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Wyniki matur będą dostępne od wtorku na stronach obwodowych komisji egzaminacyjnych. Wielu uczniów zastanawia się, czy będą one możliwe do sprawdzenia już o północy. Trzeba wiedzieć, że nie. Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała uczniów, w których godzinach będzie możliwe sprawdzenie wyników za pośrednictwem strony internetowej, po ówczesnym zalogowaniu się. Logowanie odbywa się za pomocą loginu i hasła, które maturzyści otrzymali od dyrektora szkoły. O której zatem należy wejść na stronę OKE?

Maturzyści z Bydgoszczy o swojej przyszłości

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wyniki matur 2020 - o której godzinie?

Zgodnie z podawanymi przez CKE informacjami, tegoroczni maturzyści poznają swoje wyniki już we wtorek, 11 sierpnia. Sprawdzenie ich będzie możliwe za pośrednictwem strony internetowej przypisanej do konkretnej okręgowej komisji egzaminacyjnej między godziną 8:00 a 10:00. Wyniki ogólnokrajowe zostaną natomiast ogłoszone podczas briefingu tego samego dnia.

Najnowsze