Wymiana prawa jazdy 2021 - co zrobić z dokumentem bezterminowym? Najważniejsze informacje!

2021-01-08 13:20
prawo jazdy
Autor: Pixabay.com

Wymiana prawa jazdy 2021 to bardzo naglący i istotny temat, szczególnie dla kierowców, którzy wraz z nowym rokiem muszę zaznajomić się ze zmianami w przepisach. Jak obecnie wygląda wymiana prawa jazdy w 2021 roku? Co zrobić w przypadku posiadania dokumentu bezterminowego i czy w ogóle są one jeszcze wydawane w Polsce? Więcej wyjaśnień na ten temat znajdziecie poniżej.

Spis treści

  1. Ile ważne jest prawo jazdy 2021? Bezterminowe prawo jazdy w Polsce? 
  2. Czy należy wymienić bezterminowe prawo jazdy?
  3. Ile kosztuje wymiana prawa jazdy w 2021 roku? 
  4. Czy każdy kierowca musi przechodzić badanie lekarskie przy wymianie prawa jazdy?

Wymiana prawa jazdy 2021 to istotny temat, szczególnie dla wszystkich prowadzących, o którym warto wiedzieć jak najwięcej. Kierowcy nieustannie poszukują informacji związanych z prawem jazdy w nowym roku, dlatego też postanowiliśmy odpowiedzieć na kilka najpopularniejszych pytań, stricte dotyczących wymiany dokumentu. Czy należy wymienić bezterminowe prawo jazdy? Jak wygląda wymiana prawa jazdy w 2021 roku i ile kosztuje? Jak długo ważne jest prawo jazdy? Czy należy przejść badanie lekarskie, aby wymienić prawo jazdy? To właśnie między innymi te pytania najbardziej nurtują kierowców w nowym roku, a jak wiemy zazwyczaj na samym jego początku kierowcy mają styczność z nowymi przepisami, zasadami na drogach, i ich obowiązkiem jest uzupełnienie wiedzy w tym zakresie. Zostańcie z nami do samego końca i zapoznajcie się z odpowiedziami na powyżej wymienione pytania. Wszystkie najważniejsze informacje o wymianie prawa jazdy w 2021 roku czekają na was poniżej. 

Jeśli masz prawo jazdy, powinieneś znać te znaki

Pytanie 1 z 13
Ten znak zakazuje wjazdu:
Zakaz wjazdu pojazdom z towarami niebezpiecznymi

Ile ważne jest prawo jazdy 2021? Bezterminowe prawo jazdy w Polsce? 

W Polsce nie wydaje się już bezterminowych praw jazdy. Wszystkie dokumenty są terminowe i najdłuższy okres ważności prawa jazdy to 15 lat. 

Czy należy wymienić bezterminowe prawo jazdy?

Każdy kierowca, który posiada bezterminowe prawo jazdy ma obowiązek wymienić je na nowe.

Ile kosztuje wymiana prawa jazdy w 2021 roku? 

Wymiana prawa jazdy w 2021 roku kosztuje 100,50 zł. 

Czy każdy kierowca musi przechodzić badanie lekarskie przy wymianie prawa jazdy?

Nie ma takiej konieczności, jeżeli otrzymał kiedyś bezterminowe prawo jazdy, to przy wymianie nie trzeba iść jeszcze raz do lekarza.

Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście - stracił prawo jazdy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze