Egzamin Ósmoklasisty 2022 polski - PRZECIEKI. Co na egzaminie 8-klasisty? Są przecieki?

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Egzamin Ósmoklasisty 2022 polski - PRZECIEKI. Co na egzaminie 8-klasisty? Są przecieki?

Egzamin Ósmoklasisty 2022 polski - PRZECIEKI. Co na egzaminie 8-klasisty? Są przecieki?

2022-05-24 8:00

Przecieki egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego 2022 są możliwe? Czy faktycznie są przecieki egzaminu 8-klasisty 2022? Uczniowie, którzy przystępują w tym roku do testu na koniec szkoły średniej poszukują gotowych zadań. Dzień przed egzaminem, czyli 23 maja 2022, w internecie rozpoczęli masowe poszukiwania arkuszy CKE.

Spis treści

 1. Egzamin ósmoklasisty 2022 język polski - PRZECIEKI
 2. Egzamin ósmoklasisty 2022 polski - PEWNIAKI

Egzamin Ósmoklasisty 2022 polski - przecieki wzbudzają duże zainteresowanie wśród uczniów. Wiele osób w internecie może twierdzić, że są przecieki egzaminu ósmoklasisty i niewątpliwie, gdyby tak było, to byłby to ratunek dla wielu uczniów. Choć dość dziwne i niepokojące jest to, iż zdający poszukują gotowych rozwiązań zadań zamiast samemu wykazać się wiedzą. Tym bardziej, że język polski na egzaminie ósmoklasisty 2022 ujawnia stan wiedzy ucznia w temacie konkretnych utworów literackich, ale także pokazuje rozwój osobowy ucznia, w kwestii czytania ze zrozumieniem, dobrej interpretacji, a ponadto rozwija rozumienie wartości języka ojczystego oraz jego funkcji w budowaniu tożsamości. Wynik egzaminu 8-klasisty z polskiego jest też dowodem na to, jaki jest stan sprawności fonacyjnej, artykulacyjnej czy prozodycznej uczniów. 

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?

Egzamin ósmoklasisty 2022 język polski - PRZECIEKI

Przecieki egzaminu ósmoklasisty 2022 to spełnienie marzeń uczniów, którym zależy na dużej liczbie punktów, które pozwolą dostać się do wymarzonej szkoły średniej. Czy faktycznie zadania z polskiego na egzaminie ósmoklasisty 2022 wyciekły do sieci? Czy temat wypracowania jest już znany? Niewątpliwie, gdyby tak było, to z pewnością test na koniec szkoły podstawowej zostałby przełożony. Arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej trzymane są bezpiecznie w sejfach.

W sieci mogliście natrafić na wiadomość, że nastąpił przeciek egzaminu 8-klasisty. Niestety, jak się to okazuje, taka wiadomość często przekonuje uczniów, którzy wysyłają smsy lub wchodzą na niesprawdzony adres witryny internetowej. Po kliknięciu zostajemy przeniesieni na podejrzaną witrynę, która może zainfekować nasz komputer a w najgorszym wypadku ściągnąć pieniądze. 

Egzamin ósmoklasisty 2022 polski - PEWNIAKI

Jakie zadania na egzaminie ósmoklasisty 2022? Dokładne pytania poznamy 24 maja 2022 po godzinie 10:00. Jednak już teraz polecamy przejrzeć zeszyty z poprzednich lat, przeczytać na szybko streszczenie i najważniejsze, by się nie stresować. Przed sprawdzianem z polskiego warto powtórzyć sobie:

 • obowiązkowe lektury - ich treść, problem, bohaterów, ważne wątki
 • style wypowiedzi
 • cechy wypowiedzi pisemnych - opowiadanie i rozprawka
 • zasady interpunkcji
 • rodzaje i gatunki literackie
 • związki frazeologiczne
 • mowa zależna i niezależna
 • części mowy i zdania
 • jak poprawnie napisać krótką wypowiedź - zaproszenie, ogłoszenie
 • jak poprawnie analizować tekst liryczny, epicki lub dramat
 • równoważnik zdania, zdanie pojedyncze, złożone współrzędnie i podrzędnie, imiesłowowy równoważnik zdania
 • słowotwórstwo, czyli wyraz pochodny, podstawowy, formanty, podstawa słowotwórcza, wyrazy złożone

Egzamin ósmoklasisty 2022 - harmonogram. Kiedy i o której godzinie egzamin 8-klasisty? [PRZEDMIOTY]

Potrzebujesz szybkiej powtórki z lektur?

Słuchaj podcastów ze streszczeniami!

Listen to "Jan Kochanowski - Treny (jako cykl poetycki) - streszczenie lektury" on Spreaker.