Wybory prezydenckie - kiedy są?

2020-02-03 10:14 k.w.
wybory
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wybory prezydenckie w Polsce to bardzo ważne wydarzenie, dla wszystkich mieszkańców kraju. To właśnie wtedy, wybierają oni Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wybory odbywają się co 5 lat na zarządzenie marszałka Sejmu lub wcześniej - w przypadku śmierci lub rezygnacji z urzędu prezydenta. Możliwość wyboru prezydenta, czyli czynne prawo wyborcze, posiadają wszyscy pełnoletni obywatele Polski. Kiedy odbędą się najbliższe wybory prezydenckie w Polsce?

Wybory prezydenckie w Polsce - kiedy są? Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej budzą za każdym razem spore emocje. To wydarzenie, którego wyniki, będą miały wpływ na Polskę przez najbliższych 5 lat. Zbliża się koniec kadencji aktualnego prezydenta - Andrzeja Dudy. Kiedy Polacy ponownie zagłosują na swojego kandydata, podczas wyborów prezydenckich?

Przeczytaj także: Wybory 2019 - Kogo wybieramy?

Wybory prezydenckie w Polsce - kiedy są?

Prezydent Andrzej Duda został zaprzysiężony 6 sierpnia 2015 roku. To oznacza, że jego 5-letnia kadencja zakończy się w 2020 roku. To właśnie w tym roku, Polacy wrzucą kartę wyborczą do urn. Nie jest jeszcze znana dokładna data wyborów, ale chwilę po jej ogłoszeniu, znajdziecie ją w tym artykule.

Najnowsze