WOŚP zagrożona! Polityk będzie mógł przejąć kasę Orkiestry

2018-03-02 12:15
WOŚP zagrożona! Polityk będzie mógł przejąć kasę Orkiestry
Autor: fot. WBF 26 finał WOŚP

Czy finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą się skończyć? Na Facebooku pojawił się dramatyczny apel WOŚP. Szczegóły poznacie na ESKA.pl. 

WOŚP zagrożona! Akcja dobroczynna, która od lat jednoczy Polaków we wspólnym pomaganiu chorym dzieciom, może mieć poważne kłopoty przez nową ustawę. Jeśli przygotowywane prawo wejdzie w życie, polityk będzie mógł przejąć kasę Orkiestry! Na Facebooku organizacji Jurka Owsiaka, pojawiło się oficjalne oświadczenie połączone z apelem o udostępnianie.

Jeden z najlepszych pisarzy na świecie pisze o WOŚP i... przeprasza

Autor: brak danych

Jeden z najbardziej znanych pisarzy na świecie napisał o WOŚP i przeprasza, że zrobił to dopiero tak późno.

Ustawa zagraża zbiórkom WOŚP

Sprawa dotyczy opracowywanych przez rząd zmian do ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych. W jaki sposób polityk mógłby za pomocą ustawy przejąć pieniądze zebrane przez WOŚP? Otrzymałby on uprawnienie do tego, by pod pretekstem swobodnej oceny działalności i celów Fundacji Jurka Owsiaka, nie dopuścić do finału, a także zająć środku zebrane przez Orkiestrę i wyznaczyć inny cel, na który Fundacja miałaby je przeznaczyć.

Apel WOŚP i innych organizacji

Według MSWiA, zmiany w ustawie mają być odpowiedzią na zbiórkę organizowaną przez jedno z ugrupowań związanych z neonazistami, jednak wiele osób obawia się, że gotowa ustawa może zagrażać innym fundacjom. Oprócz WOŚP, apel o zostawienie obowiązującej ustawy bez zmian, podpisało 30 dużych organizacji pozarządowych. Pełną treść apelu, możecie przeczytać klikając w poniższy odnośnik.

Apel WOŚP >>

 

Zapłacił majątek za audycję w RADIU ESKA - zobacz, jak mu poszło! [FOTO]

Autor: brak danych

Tomasz, słuchacz RADIA ESKA wygrał licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na współprowadzenie poranka #Obudź się na Jankesa! Jak mu poszło? Zobaczcie zdjęcia na ESKA.pl

 

Najnowsze