WOŚP 2022 - 'kontrowersyjna' aukcja wystawiona na licytację! Owsiak kazał ją usunąć

2022-01-30 17:57
WOŚP 2022 - kontrowersyjna aukcja wystawiona na licytację! Owsiak kazał ją usunąć
Autor: WBF WOŚP 2022 - kontrowersyjna aukcja wystawiona na licytację! Owsiak kazał ją usunąć

Aukcje na WOŚP 2022 w internecie cieszą się dużą popularnością. Licytowane sofy Kuby Wojewódzkiego mają już ponad 90 tysięcy złotych, platynowa płyta za singiel Lady Pank, za którą odpowiada Kubańczyk ma już blisko 100 tysięcy złotych. Aukcji jest mnóstwo, ale jak się okazuje, niektóre z nich łamią regulamin. W ramach jednej takiej interweniował sam szef Orkiestry, Jurek Owsiak. Poznajcie szczegóły.

WOŚP 2022 - aukcja wystawiona na licytację wywołała duże kontrowersje wśród internautów, ale również głównego sztabu zarządzającego charytatywną zbiórką pieniędzy. Do licytowania jest suknia Sary James, platynowy bilet Viki Gabor, czy inne atrakcyjne aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pamiętajcie, że możecie również wylicytować numer 1 Gorącej 20 Radia ESKA. Zwycięzca zadecyduje o tym, jaki utwór znajdzie się na szczycie zestawienia najpopularniejszych hitów w Polsce. Pieniądze zostaną przekazane na diagnostykę i leczenie chorób wzroku wśród najmłodszych pacjentów. Okazuje się jednak, że jedna z licytacji musiała zostać usunięta, ponieważ łamała regulamin. Autorzy zbiórki wydali w tej kwestii oświadczenie. O jaką 'kontrowersyjną' aukcję chodzi?

WOŚP - ESKA licytacja G20
Sonda
WOŚP 2022 - czy wesprzesz zbiórkę?

WOŚP 2022 - aukcja myśliwych

Aukcja na WOŚP 2022, która łamie zdaniem fundacji regulamin, została utworzona przez redakcję kanału Vademecum Myśliwego, w serwisie YouTube. Autorzy wystawili na licytację możliwość wylicytowania polowania z kołem łowieckim Bór w Zielonej Górze. Jak się okazało, zniknęła ona kilka dni później, a powody takiej sytuacji wyjaśnił sam założyciel fundacji, Jurek Owsiak. Twórcy Vademecum Myśliwego napisali: - Otrzymaliśmy zgłoszenie od WOŚP, że dana oferta może negatywnie wpływać na wizerunek organizacji charytatywnej, w związku z tym powołując się na zapis w regulaminie organizacji, zobowiązani byliśmy do usunięcia Pana oferty z naszego serwisu.

Jeden z członków Vademecum Myśliwego wyraził ubolewanie decyzją sztabu: 

Przejrzyj na oczy, to hasło które przyświeca zbiórce WOŚP w tym roku. Mógłbym się rozpisywać jak przez 30 lat wspieram orkiestrę. Jak od kilku lat wspieram razem z moimi partnerami biznesowymi i z ludźmi z którymi dzielę swoją pasję, pasję do łowiectwa. W tym roku razem z Kołem Łowieckim Bór w Zielonej Górze wystawiliśmy na licytację udział w polowaniu. Licytacja miała trwać 10 dni i wystartowała od 1 zł , po 2 dniach było na liczniku 2100 zł i z informacji jakie dostaje od Was wiem, że było by więcej. Niestety dziś rano dostałem e-mail od portalu allegro z informacją, że moja aukcja jest niezgodna z regulaminem. Odpisałem i poprosiłem o uzasadnienie, otrzymałem je i tu jest moje największe

Jurek Owsiak odpisał, że chodzi o wizerunek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacja, która została usunięta mogłaby źle wpływać na odbiór organizacji charytatywnej. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze