święta

i

Autor: Canva

kalendarz

Wolne w święta 2023. Kiedy nie idziemy do szkoły?

2023-11-21 12:19

Zbliżająca się wielkimi krokami, tegoroczna przerwa świąteczna to moment, w którym możemy odpocząć, naładować baterie i spędzić magiczny czas z najbliższymi. W tym roku jednak nie będzie ona zbyt długa. Sprawdźcie, kiedy przypada wolne w grudniu 2023 i rozplanujcie sobie sobie ten wyjątkowy czas.

Na wolne w grudniu 2023 czekają nie tylko pracownicy wykończeniu natłokiem zawodowych obowiązków, ale również najmłodsi, którzy z niecierpliwością wertują kartki kalendarza w poszukiwaniu informacji o świętach Bożego Narodzenia. Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje kalendarz roku szkolnego z dużym wyprzedzeniem, dlatego to, kiedy jest wolne w Święta Bożego Narodzenia 2023 nie jest żadną tajemnicą. Co więcej, dyrektorzy placówek dydaktycznych mają możliwość podjęcia decyzji o dodatkowych dniach bez nauki, w których uczniowie mogą zostać w domu. To znakomita wiadomość dla wszystkich, którzy liczą na to, że kilka tygodni intensywnej pracy bez odpoczynku zostanie nagrodzone obfitą liczbą dni wolnych w święta.

QUIZ. Jak dobrze znasz Świętego Mikołaja. Bijemy brawo za 10/10!

Pytanie 1 z 10
Jak według ludowych podań miał na imię jeden z reniferów Świętego Mikołaja?

Boże Narodzenie 2023 - wolne

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, przerwa świąteczna 2023/2024 rozpoczyna się w piątek, 22 grudnia. Uczniowie w pod koniec roku będą mieli dziesięć dni wolnego (łącznie z weekendami). Powrót do szkoły zaplanowano na 2 stycznia 2024 roku. Ci, którzy liczyli na jeszcze więcej chillu nie powinni się martwić. Kilka dni później, bo 6 stycznia, przypada kolejne wolne. Tego dnia obchodzimy Święto Trzech Króli.

Boże Narodzenie 2023 - kiedy wziąć urlop?

W związku z tym, że święta Bożego Narodzenia wypadają w poniedziałek i wtorek, wystarczy wziąć trzy dni urlopu, aby w pracy nie pojawić się przez dziesięć dni. Wolne będzie można mieć od 23 grudnia aż do wtorku 2 stycznia, ponieważ Nowy Rok przypada w poniedziałek, który również jest dniem wolnym od pracy.