WIOSNA 2020 POGODA - prognoza długoterminowa. W kwietniu śnieg, w maju upał

2020-03-29 16:47 RW
WIOSNA 2020 POGODA - prognoza długoterminowa. W kwietniu śnieg, w maju słońce?!
Autor: Arkadiusz Ziolek/ East News WIOSNA 2020 POGODA - prognoza długoterminowa. W kwietniu śnieg, w maju słońce?!

Jaka będzie wiosna 2020? Prognoza pogody na najbliższe dwa miesiące jest już znana! Zgodnie z tym, co przewidują meteorolodzy, przed nami dość kapryśny czast, jeśli chodzi o pogodę. Często na niebie pojawią się gęste chmury, z których będzie padać deszcz, a możliwe, że nawet śnieg! Najnowsze przewidywania do sprawdzenia na ESKA.pl!

WIOSNA 2020 - pogoda w Polsce w najbliższych tygodniach sprawi ogromną niespodziankę. Jak będzie wyglądać wiosna 2020? Prognoza długoterminowa wskazuje, że słońce w naszym kraju pojawi się bardzo szybko, jednak będzie trzeba zachować dużą czujność. Szczególnie w kwietniu, kiedy nastąpi kulminacja opadów deszczu i jak się okazuje również śniegu. Najwięcej białego puchu ma spaść w pobliżu gór, ale również spodziewany jest on na wschodzie i północy kraju. Temperatura wieczorem oscylować będzie w granicach 0 stopni Celsjusza, więc nie chowajcie jeszcze zimowych kurtek. Pogoda w kwietniu będzie w kratkę, ale na szczęście wszystko co najlepsze będzie przed nami. W maju za to spodziewajcie się pierwszych oznak lata. W wielu województwach Polski na termometrach od 21 do nawet 24 stopni Celsjusza. Jaka prognoza pogody na wiosnę 2020? Gdzie i kiedy będzie najcieplej? Najnowsze przewidywania podrzucamy na ESKA.pl.

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Wiosna 2020 - pogoda, prognoza

Jaka będzie wiosna 2020? Pogoda na początku trwania tej pory roku nie będzie nas rozpieszczać. W naszym kraju pod koniec marca deszcz i bardzo niska temperatura. Na termometrach od 3 do 8 stopni Celsjusza w dzień i od 0 do -7 stopni Celsjusza w nocy. Kwiecień również pozostawi sporo do życzenia. Choć początek miesiąca będzie dość pogodny, to jednak w trzecim tygodniu spodziewane jest ochłodzenie i opady śniegu. Biały puch spadnie w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Gdańsku. Zima wróci na moment także do górskich miejscowości tj. Karpacz, Szklarska Poręba czy Zakopane. 

Maj przywita nas opadami deszczu, które ustąpią dopiero po siedmiu dniach. W drugim tygodniu w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu wysokie temperatury i prawdziwy powiew lata. Słońce i bezchmurne niebo zostanie już z nami przynajmniej do połowy czerwca. Średnia temperatura wiosną w całej Polsce wyniesie 17 stopni Celsjusza.

Najnowsze