WhatsApp Messenger NIE BĘDZIE za darmo?! Płatna subskrypcja wzbudza irytację

i

Autor: canva.com WhatsApp Messenger NIE BĘDZIE za darmo?! Płatna subskrypcja wzbudza irytację

WhatsApp Messenger NIE BĘDZIE za darmo?! Płatna subskrypcja wzbudza irytację

2022-06-27 13:46

WhatsApp Messenger jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów w Polsce, ale i w całej Europie. Obok facebookowego Messengera i Telegrama, to zdecydowanie najczęściej pobierana aplikacja pozwalająca na kontakt z przyjaciółmi, znajomymi, współpracownikami, czy rodziną. Jak się okazuje wkrótce liczba pobrań i dziennych aktywnych użytkowników może drastycznie zmaleć. Wszystko za sprawą płatnej subskrypcji, o której piszą zagraniczne media. My również!

Spis treści

  1. WhatsApp Messenger płatny - od kiedy?
  2. WhatsApp Messenger - jaka cena?

WhatsApp Messenger nie będzie za darmo, o czym informują zagraniczne serwisy internetowe. Pomysł na to, by WhatsApp płatny był dla użytkowników z całego świata jest odpowiedzią na rozwiązanie, jakie zaprezentował główny konkurent komunikatora Marka Zucerberga, czyli Telegram. Telegram Premium umożliwia wysyłanie plików ważących do 4 gigabajtów, tworzenie osobnych folderów czatu, możliwość konwertowania wiadomości głosowych na tekstowe, ekskluzywne naklejki, animacje, animowane zdjęcia profilowe, czy chociażby odznaka obrazująca, że korzystacie z bogatszej wersji aplikacji. Model subskrypcji ma być również wprowadzony w komunikatorze WhatsApp. 

Messenger - nowa opcja ZSZOKOWAŁA użytkowników. Ta ZMIANA była konieczna

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051
Sonda
Czy jak WhatsApp będzie płatny, to czy będziesz korzystać?

WhatsApp Messenger płatny - od kiedy?

Płatny WhatsApp miał już zostać kilka lat temu, gdy Mark Zuckerberg przejmował ten komunikator. Pobranie i użytkowanie aplikacji jest bezpłatne od 20 stycznia 2016. Wcześniej apka była darmowa tylko przez pierwszy rok, a po upływie tego okresu wymagane było wykupienie rocznego abonamentu w cenie 0,99 dolara. Modele subskrypcji wróciły do łask, czego dowodem jest chociażby YouTube Premium, który posiada więcej opcji dopiero po wykupieniu pakietu. Pogłoski o kosztach posiadania WhatsAppa potwierdził serwis Wabetainfo. Model abonamentowy ma pojawić się dla klientów biznesowych, którzy potrzebują dodatkowych funkcji. Choć według kolejnych doniesień płatność ma dotyczyć również klientów prywatnych.

Jak oglądać YouTube z WYGASZONYM ekranem? Ten PROSTY trik uruchamia działanie w tle!

WhatsApp Messenger już wprowadził kilka nowych funkcji. W najnowszej wersji aplikacji są już dostępne reakcje emoji. To zabawny i szybki sposób odpowiadania, który umożliwia zmniejszenie zamieszania informacyjnego w grupach. Już teraz dostępne jest ulepszenie pozwalające wysyłać pliki o wielkości nawet 2 GB naraz. Jest jeszcze jedna opcja, o którą prosili użytkownicy i ją dostali. Istnieje możliwość dołączenia do czatu większej liczby użytkowników. Dokładniej można dodać do grupy 512 osób.  

WhatsApp Messenger - jaka cena?

Ile ma kosztować WhatsApp Messenger? Jako iż główny konkurent komunikatora, czyli Telegram wprowadził płatną usługę wynoszącą około 5 euro, to w przypadku WhatsAppa powinno być podobnie. W Polsce można się spodziewać, że subskrypcja będzie kosztować między 15 a 20 złotych. Póki co korzystanie jest całkowicie darmowe, ale co, jeśli faktycznie będzie trzeba płacić? Dajcie koniecznie znać w sondzie poniżej.