Walentynki 2021: tradycje w Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Niemczech. Jak obchodzi się walentynki?

2021-01-26 12:22
Walentynki 2021: jak obchodzone jest święto zakochanych w Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Niemczech?
Autor: canva.com Walentynki 2021: jak obchodzone jest święto zakochanych w Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Niemczech?

Walentynki to święto zakochanych, które przypada na 14 lutego. Zwyczajem jest wysyłanie wyznań miłosnych, ale również obdarowywania się drobnymi upominkami. Do Polski obchody trafiły z Bawarii i Tyrolu, a popularność zystały dopiero w latach 90. XX wieku. Jak obchodzone są walentynki w innych krajach? Szczegóły znajdziecie w artykule poniżej.

Spis treści

  1. Walentynki 2021: jak obchodzi się w Wielkiej Brytanii?
  2. Walentynki 2021: jak obchodzi się we Francji?
  3. Walentynki 2021: jak obchodzi się w USA?
  4. Walentynki 2021: jak obchodzi się w Niemczech?

Walentynki 2021: jak obchodzone jest święto zakochanych w Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Niemczech? Święto zakochanych to wyjątkowy czas dla wszystkich par. Tego dnia, można również wyznać miłość swojej sympatii. Podobnymi świętami w naszym kraju są: Noc Kupały, Dzień Kobiet czy Dzień Mężczyzn. Symbolem walentynek jest Kupidyn. Co ciekawe w takich krajach jak Pakistan czy Indie, zwyczaje związane ze świętem zakochanych, czy wysyłanie kartek, jest potępiane i uznawane jako niezgodne z duchem islamu. 

Pomysły na walentynki 2021 dla chłopaka - co kupić? Jaki prezent?

Walentynki 2021: jak obchodzi się w Wielkiej Brytanii?

W Anglii był zwyczaj, że dzieci przebierały się za dorosłych, następnie odwiedzały domy i radośnie śpiewały utwory o charakterze miłosnym. W dzisiejszych czasach, jednak wszystko zostało zglobalizowane. W sklepach widać wszędzie walentynkowe kartki i ozdoby. Brytyjczycy, podobnie jak Amerykanie również wyznają miłość za pomocą kartek z sercami, oraz drobnych upominków, do których należą kartonowe serca z postaciami Romea i Julii. 

Walentynki 2021: jak obchodzi się we Francji?

We Francji najczęściej zamiast walentynkowych kartek, które wyznają miłość, wysyła się bukiet kwiatów, który koniecznie musi być zaopatrzony w bilecik. Oprócz tego romantyczny spacer pod wieżę Eiffla, a także ukochaną osobę zaprasza się na romantyczną kolację, lub do kina. 

Te hity kończą w tym roku 10 lat! Rihanna, Adele, Katy Perry i inni

Walentynki 2021: jak obchodzi się w USA?

Pierwsze motywy walentynkowe w Stanach Zjednoczonych pojawiają się w sklepach już 26 grudnia. Niezależnie od tego czy to sklep spożywczy, drogeria, księgarnia czy z meblami, wszędzie widać serduszka, bombonierki, czekoladki, prezenty i kwiaty. Co ciekawe, 1/4 wszystkich wysłanych w ciągu roku kartek w USA, to te walentynkowe - Amerykanie wysyłają ponad 140 milionów walentynek swoim ukochanym. 

Walentynki 2021: jak obchodzi się w Niemczech?

Niemcy stawiają na kwiaty. Prezentem są tam najczęściej czerwone róże, które świadczą o miłości i wiecznej świeżości uczucia. Koniecznie dodawane są również czekoladki marcepanowe, lub piernikowe, oraz różne słodycze w kształcie serca. Tradycją jest również kolacja, w najpopularniejszym lokalu wśród zakochanych. 

Najnowsze