Wakacje 2021 przełożone czy zgodnie z planem? Jest komentarz ministra!

2021-03-29 14:14
Wakacje
Autor: Pixabay.com

Wakacje 2021 odbędą się zgodnie z planem, a może zostaną przełożone? Uczniowie drżą w obawie o swoje dwa miesiące wymarzonego wolnego do szkoły! Czy przez wciąż trwającą pandemię zamiast wakacji będą musieli nadrabiać zaległości w materiale? Więcej informacji na ten temat widnieje poniżej.

Wakacje 2021 - kiedy się odbędą? Czy zostaną przełożone? Odpowiedzi na te pytania poszukuje większość uczniów, którzy już teraz odliczają dni do upragnionych wakacji. To nic szokującego, w końcu okres wakacyjny jest najdłuższym wolnym czasem od szkolnych obowiązków w naszym kraju. Uczniowie w wakacje nie uczęszczają do szkół aż przez dwa miesiące. Jednak teraz w uczniach pojawił się niesamowity lęk związany z wakacyjną przerwą. Otóż wciąż trwająca pandemia koronawirusa spowodowała, że dzieci już od ponad roku uczą się tylko i wyłącznie w trybie zdalnym. Przez ten fakt Ministerstwo Edukacji i Nauki zauważyło znaczny spadek w ich koncentracji i przyswajaniu wiedzy.

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że być może wakacje 2021 będą musiały zostać przełożone na inny termin, po to aby uczniowie mogli nadrobić zaległy materiał. Nauka online okazała się nie być aż tak skuteczna w polskim szkolnictwie, co zdaniem wielu ekspertów działa na niekorzyść uczniów. Czy zatem wakacje 2021 zostaną przełożone na inny termin? Kiedy wakacje 2021? 

Sonda
Czy masz już pomysł na letnie wakacje?

Wakacje 2021 - kiedy się zaczną?

Kiedy rozpoczną się wakacje 2021? Wszystko wskazuje na to, że przerwa wakacyjna odbędzie się w tradycyjnym terminie. - Wszystko planujemy realizować w terminach, które są zaplanowane wcześniej - powiedział minister Przemysław Czarnek, a zatem rząd nie podał żadnych oficjalnych zmian. Wedle planów tegoroczne wakacje rozpoczną się zaraz po zakończeniu roku szkolnego, czyli 26 czerwca 2021. 

Jak spędzić wakacje w mieście w czasie pandemii?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze