W przyszłym roku uczniowie nie pójdą do szkoły 1 września! Rok szkolny 2023/24 zacznie się później

2022-08-18 15:59
Rozpoczęcie roku szkolnego
Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Nowy rok szkolny za pasem. Uczniowie powoli przygotowują się do powrotu do szkoły, który zgodnie z harmonogramem wypada 1 września. Za rok dzieci i młodzież będą mogli cieszyć się nieco dłuższym wypoczynkiem. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się bowiem kilka dni później.

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Przed uczniami ostatnie dni błogiego wypoczynku. Już 1 września, zgodnie z obowiązującym harmonogramem, wszyscy uczniowie powrócą do swoich placówek, by wspólnie oficjalnie rozpocząć nowy rok szkolny, który według podawanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki informacji ma się znacząco różnić od poprzedników. Szczególnie dużym wyzwaniem, na myśl o którym drżą wszyscy uczniowie, jest zmiana formuły egzaminu maturalnego. Matura 2023 ma być bowiem trudniejsza. Oficjalnie wiadomo już też, że rok szkolny 2022/23 zakończy się nieco wcześniej niż ubiegły, bo 23 czerwca. Wakacje 2023 zapowiadają się zatem najdłuższe od dawna. Nie dość, że dzieci i młodzież rozpoczną je wcześniej, to nie wrócą do szkół 1 września, a nieco później.

Aż 179 dni wolnego od szkoły! Rok szkolny 2022/23 będzie krótszy

Doda wyrzuciła konspekt płyty do kosza! Wszystko przez media

Rok szkolny 2023/24 zacznie się później

Zgodnie z opublikowanym harmonogramem rok szkolny 2023/24 zacznie się nie 1, a 4 września 2023 roku. Ma to związek z faktem, że w przyszłym roku 1 września wypada w piątek, w związku z czym uczniowie nie rozpoczęliby zajęć dydaktycznych następnego dnia, a dopiero po weekendzie. Zakończenie roku szkolnego jest natomiast zaplanowane na 21 czerwca. Na ten scenariusz trzeba jednak jeszcze poczekać... prawie rok!

Sonda
Lubisz swoją szkołę?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze