UwU i OwO - co to znaczy, kiedy używać tych słów? Ich wyjaśnienie może was zaskoczyć!

Hands
Autor: Pixabay.com

UwU i OwO są skrótami, które w słowniku slangu funkcjonują już jakiś czas, jednak nie każdy do końca zdaje sobie sprawę z tego, co one tak naprawdę oznaczają. Już na ESKA.pl wyjaśniamy powyższy slang oraz jego fenomen! Co oznaczają skróty uWU i Owo i kiedy należy ich używać?

Spis treści

  1. UwU - co to znaczy?
  2. OwO - co to znaczy? 

UwU i OwO - co to znaczy? Choć skróty te już od jakiegoś czasu widnieją w słowniku slangu, nadal wiele osób poszukuje informacji na ich temat. Co tak naprawdę oznacza skrót UwU i OwO? Na ESKA.pl spieszymy z odpowiedzią na te pytanie, ponieważ mimo popularności, nie każdy wie, co tak naprawdę oznaczają te słowa i kiedy należy je używać. Młodzieżowy slang rozwija się z miesiąca na miesiąc i trzeba być z nim naprawdę na bieżąco, by w pełni zrozumieć młode pokolenie. Zacznijmy jednak od tego, że zarówno skrót UwU, jak i skrót OwO cieszy się coraz to większą popularnością, szczególnie w języku nastolatków. UwU, lub OwO to następne słynne emotikony, które mają za zadanie ukazać dany stan, bądź emocje. Tak samo, jak w przypadku popularnych już jakiś czas temu skrótów między innymi: LOL, xD, kk, czy też xoxo. Co oznacza UwU i OwO? Dokładne opisy tych dwóch podobnych do siebie emotikon znajdziecie poniżej!

UwU - co to znaczy?

Skrót UwU oznacza coś uroczego, słodkiego, ładnego. Za pomocą tego skrótu możemy wyrazić radość oraz szczęście. UwU obrazuje twarz, w której U to przymrużone oczy, a W to usta.

OwO - co to znaczy? 

Skrót OwO cieszy się nieco mniejszą popularnością, niż UwU, jednak jest także nagminnie używany przez młodzież. Skrót OwO ma również sprawiać wrażenie czegoś słodkiego, uroczego.

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.
Najnowsze