Młodzieżowe Słowo Roku 2020 - hasło 'Julka' wywołało zamieszanie! O co chodzi?

2020-11-25 16:36
Młodzież
Autor: Pixabay.com

Głosowanie na Młodzieżowe Słowo Roku 2020 trwa w najlepsze! W trakcie wysyłania zgłoszeń powstało jednak pewne zamieszanie. Okazuje się, że słowo, które cieszy się ogromną popularnością w powyższym konkursie i jest często wysyłane przez użytkowników, nie ma szans na wygraną, mimo siły przebicia nad innymi hasłami. O co chodzi ze słowem Julka i dlaczego zostało ono wycofane?

Młodzieżowe Słowo Roku 2020, czyli coroczny plebiscyt PWN trwa w najlepsze! Czas głosowania w konkursie mija wraz z dniem 30 listopada 2020 roku, jednak już teraz można śmiało wytypować słowa, które cieszą największą popularnością i wyróżniają się wśród innych nadsyłanych haseł. Okazuje się, jednak, że wygranie plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2020 nie będzie tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Otóż trendujące słowo Julka nie ma szans na wygraną, mimo ogromnej ilości zgłoszeń. O co chodzi ze słowem Julka? Zamieszanie, które powstało wokół tego trendu postanowili wyjaśnić sami organizatorzy plebiscytu. Umieścili oni w tej sprawie specjalnie oświadczenie, tłumaczące taką, a nie inną decyzję jury. W tegorocznym plebiscycie otrzymujemy wiele zgłoszeń słowa Julka/julka (można zapisywać wielką lub małą literą). Jest to efekt zorganizowanych akcji pod różnymi hasłami, m.in. Pomóż Julkom utrzeć nosa. Rzeczownik odimienny Julka/julka z Twittera pierwotnie był lekceważącą nazwą pewnego typu zachowań... - czytamy w ich uzasadnieniu.

Młodzieżowe Słowo Roku - czy wiesz, co oznaczają te nowe słowa?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza słowo boomer?

Młodzieżowe Słowo Roku 2020 - Julka 

Jednym z częstszych słów, jakie pojawiało się w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku 2020 jest słowo Julka, jednak z podanego oświadczenie jury oraz organizatorów jasno wynika, że nie będzie ono miało szansy na wygranie konkursu. Okazuje się, że kapituła plebiscytu na mocy oficjalnego regulaminu zdecydowała, że nie wygra słowo wyśmiewające czyjeś poglądy, a Julka rzekomo jest właśnie takim hasłem. 

Z czym kojarzy się słowo murator? - nasza sonda na wydanie nr 400!!!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze