Upały w Polsce 2023 - kiedy się rozpoczną? Data jest dużym zaskoczeniem!

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Upały w Polsce 2023 - kiedy się rozpoczną? Data jest dużym zaskoczeniem!

Upały w Polsce 2023 - kiedy się rozpoczną? Data jest dużym zaskoczeniem!

2023-03-25 18:05

Upały w Polsce mają być w tym roku bardzo odczuwalne. Tak prognozują europejscy eksperci, którzy jasno wskazują, że to efekt łagodnej zimy. Temperatury często mają przekroczyć 30 stopni Celsjusza w cieniu, co oznacza, że w słońcu będzie prawdziwe piekło. Kiedy rozpoczną się upały w Polsce 2023? Kiedy będzie ciepło? Przekonajcie się sprawdzając najnowsze przewidywania już teraz.

Spis treści

  1. Upały w Polsce 2023 - kiedy się rozpoczną?
  2. Upały w Polsce 2023 - gdzie najcieplej?

Upały w Polsce 2023 - kiedy się rozpoczną? Data będzie dużym zaskoczeniem szczególnie z tego powodu, że pierwsze zapowiedzi były zupełnie inne. Eksperci pogodowi nie mieli wątpliwości, że ciepło nadciągnie do naszego kraju bardzo późno. Modele pogodowe wskazywały, że upały w Polsce pojawią się pod koniec czerwca. Do tego czasu mieliśmy mieć raczej wiosenną aurę, z częstymi opadami deszczu i temperaturami oscylującymi w granicach 20 stopni Celsjusza. Teraz pojawiła się aktualizacja, z której wynika, że na bardzo ciepłe dni można liczyć zdecydowanie szybciej. Już w maju temperatury pozwolą nam myśleć, że przedwcześnie mamy do czynienia z latem. Nie zmienia się prognoza dotycząca tego, jakie będzie lato 2023. Spece od pogody jasno wskazują, że przed nami piekielne upały jakich dawno nie było!

Najlepsza Muzyka do Biegania [wiosna 2023] | ESKA XD - Fit vlog #44

Upały w Polsce 2023 - kiedy się rozpoczną?

Upały w Polsce dla jednych mogą trwać całe lato, a dla drugich to prawdziwa katorga. W wyniku bardzo wysokich temperatur dochodzi często do przegrzania organizmu, więc trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Upały nie mają także dobrego wpływu na roślinność i by rolnicy nie ponosili strat potrzebne są częste opady deszczu. Co roku o odpowiednią wilgoć dla roślin apelują hiszpańscy meteorolodzy, którzy mają duże doświadczenie z ogromnym ciepłem. Samych opadów ma być niewiele, w porównaniu do wilgotnej wiosny. Upały w Polsce 2023 mają rozpocząć się szybciej niż początkowo to prognozowano i pierwszy powiew ciepła mamy odczuć w połowie maja. Dokładniej po 16 maja, kiedy to na termometrach mamy zobaczyć od 25 do 29 stopni Celsjusza w cieniu. Choć do długoterminowej prognozy pogody należy podchodzić z dystansem, to jednak zapowiedzi meteorologów wydają się być słuszne. Zimą przewidzieli oni, że początek wiosny będzie chłodny i deszczowy. Tak też jest.

Upały w Polsce 2023 - gdzie najcieplej?

Upały w połowie maja 2023 będą odczuwalne praktycznie na całym terenie naszego kraju. W Warszawie na temperatura osiągnie 26 stopni Celsjusza, w Krakowie tyle samo, w Gdańsku 25, a we Wrocławiu nawet 29 stopni Celsjusza. Zachód Polski będzie najcieplejszym regionem w dniach 16-23 maja 2023. Piekielne upały mają nas dotknąć w czerwcu i lipcu.

Wielkanoc 2023 - pogoda. Zapomnijcie o cieple! Zimno i deszcz na horyzoncie

Sonda
Czy chcesz, żeby lato 2023 było upalne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE