Jajka

i

Autor: Pixabay

Wielkanoc 2023 - pogoda. Zapomnijcie o cieple! Zimno i deszcz na horyzoncie

2023-03-26 12:36

Jaka będzie Wielkanoc 2023? Najważniejsze święta zbliżają się wielkimi krokami, w związku z czym coraz więcej osób poszukuje długoterminowych prognoz pogody na kwiecień. Czy Niedziela Wielkanocna i Lany Poniedziałek upłyną nam pod znakiem sprzyjającej, wiosennej aury? Synoptycy nie mają dobrych wieści. Będzie zimno i deszczowo!

Spis treści

  1. Wielkanoc 2023 - jaka pogoda?

Pogoda na Wielkanoc 2023 rozczarowuje. Jako że do świąt zostało już tylko kilka tygodni, coraz więcej internautów poszukuje odpowiedzi na pytanie, jaka będzie pogoda w kwietniu. Niedziela Wielkanocna wypada w tym roku 9 kwietnia, natomiast Lany Poniedziałek dzień później, 10 kwietnia. Po długim okresie chłodu do Polski dotarło ocieplenie. Masa ciepłego powietrza z południa Europy zawitała do naszego kraju, przynosząc wiosnę i dając nadzieję na pierwszą od dawna słoneczną Wielkanoc. Synoptycy nie mają jednak dobrych wieści. Jak wynika z najnowszych raportów pogodowych, na przełomie marca i kwietnia nastąpi załamanie pogody. Prognozowany jest mocny spadek temperatur. W nocy ponownie wystąpią mrozy, a gdzieniegdzie sypnie śniegiem. Święta wielkanocne mają być natomiast deszczowe. Wiemy już, ilu można spodziewać się stopni na termometrach!

Kiedy i jak wypadają święta wielkanocne 2023? Wolne w szkole dłuższe niż zwykle?

Kasia Węsierska robi triki na hulajnodze | ESKA XD - Fit vlog #54

Wielkanoc 2023 - jaka pogoda?

Najnowsze prognozy długoterminowe na kwiecień nie napawają optymizmem. Po raz kolejny sprawdzi się znane przysłowie "kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata". Eksperci przewidują, że Wielkanoc 2023 nie będzie należeć do najcieplejszych. W Niedzielę Wielkanocną i Lany Poniedziałek należy spodziewać się temperatur na poziomie maksymalnie 10 stopni. Te utrzymają się zatem w normie wieloletniej. Dużo gorzej wygląda sytuacja, gdy weźmiemy pod uwagę opady. Kwiecień ma być bowiem bardzo deszczowy. Suma opadów kształtuje się znacznie powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Sonda
Który dzień świąt wielkanocnych jest Twoim ulubionym?