Upały w Polsce 2022. Kiedy będzie gorąco?

2022-07-13 12:39
Upały w Polsce
Autor: GLYN KIRK/AFP/East News

Idą upały! Przełom czerwca i lipca przyniósł nam bardzo wysokie temperatury. Nie utrzymały się one jednak długo. Ostatnie dni upłynęły pod znakiem znaczącego ochłodzenia. W wielu miastach w Polsce wskaźniki na termometrach nie pokazały nawet 20 stopni. Synoptycy zapowiadają, że fala gorącego powietrza nadciąga do naszego kraju. Kiedy upały w Polsce?

Kiedy upały w Polsce 2022? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy. Przełom czerwca i lipca przyniósł nam temperatury na poziomie ponad 30 stopni, co mocno ucieszyło wszystkie osoby planujące urlop w tym miesiącu. Niestety, pogoda bywa kapryśna i kolejne tygodnie przyniosły nieoczekiwane ochłodzenie. Temperatury mocno spadły, a synoptycy przestrzegali przed opadami deszczu, a nawet gradu. W wielu miastach w Polsce wskaźniki na termometrach nie pokazywały nawet 20 stopni. To stało się podstawą do snucia domysłów, czy lato 2022 jeszcze nas pozytywnie zaskoczy. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości. Fala ciepła, która nawiedziła już między innymi mieszkańców Hiszpanii czy Francji, pędzi w nasza stronę. Idą upały i nie da się ich zatrzymać! Kiedy w Polsce żar poleje się z nieba? Na kiedy datowany jest powrót upałów w lipcu 2022? 

Kiedy wrócą upały? Prognoza pogody na lipiec 2022 nie pozostawia wątpliwości!

Justyna Steczkowska w Opolu. Stawia na nowe brzmienia!

Idą upały! Kiedy w Polsce 2022?

Fala gorąca uderzy do Polski szybciej, niż mogliście przypuszczać. Pogoda na lipiec 2022 jasno wskazuje dzień, kiedy można spodziewać się znacznego ocieplenia. Masa ciepłego powietrza napłynęła do Europy znad Afryki. W Polsce, co prawda, nie powinniśmy spodziewać się wartości na poziomie ponad 30 stopni, jednak 33 już jak najbardziej. Standardowo najcieplej będzie na południowym zachodzie. Upały w Polsce datowane są na początek przyszłego tygodnia. Już w poniedziałek poczujemy wyraźną różnicę, jednak na maksimum musimy zaczekać do środy, 20 lipca.

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze