Upały i silne burze w Polsce 2020 - kiedy i gdzie najcieplejszy tydzień w roku!

2020-08-06 14:25 Rafał Wróblewski
Upały i silne burze w Polsce 2020 - kiedy i gdzie najcieplej? Najcieplejszy dzień w roku?
Autor: DARIUSZ BLOCH/POLSKA PRESS/EAST NEWS Upały i silne burze w Polsce 2020 - kiedy i gdzie najcieplej? Najcieplejszy dzień w roku?

Wracają upały! Wiadomość ucieszyła z pewnością wszystkich stęsknionych wysokich temperatur, a jednocześnie osoby, które mają dość deszczu oraz pochmurnego nieba. Kiedy i gdzie najcieplej? Ile stopni na termometrach? Przekonajcie się sprawdzając najnowsze przewidywania na ESKA.pl!

Upały i silne burze w Polsce 2020 - kiedy i gdzie najcieplej? Zajrzeliśmy w najnowszą prognozę pogody długoterminową i stwierdzamy, że najgorętsze dni w tym roku dopiero przed nami. Kiedy będą upały? Takie pytanie zadają osoby, które mają dość deszczu, pochmurnego nieba i czekają na prawdziwe lato. Te spodziewane jest praktycznie przez cały sierpień, o czym pisaliśmy już na ESKA.pl. 

Zobacz: SIERPIEŃ 2020 - pogoda w Polsce 2020: jak będzie nad morzem, w górach i w centrum?

Zgodnie z przewidywaniami przed nami najcieplejszy tydzień w roku. Meteorolodzy spodziewają się przekroczenia nawet 30 stopni Celsjusza w cieniu, dlatego też możliwe, że na swój telefon komórkowy otrzymacie specjalny alert ostrzegający przed wysokimi temperaturami. 

Upały i burze w Polsce 7.08.2020 - gdzie?

Upały i burze w Polsce 7 sierpnia dadzą się mocno we znaki. Jak powiadomił na swojej stronie internetowej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej tylko lokalne burze będą możliwe na znacznym obszarze kraju, a na zachodzie Polski temperatura wzrośnie do 30 stopni Celsjusza.

Jeśli chodzi o upały i burze w Polsce 8 i 9 sierpnia 2020 na zachodzie i miejscami na południu temperatura nadal będzie sięgać 30-33 stopni Celsjusza, dlatego IMGW przewiduje wystawienie pierwszych w tym roku ostrzeżeń meteorologicznych o upale. Na wschodzie i północy tylko nieco chłodniej - z temperaturą maksymalną 24-29 stopni Celsjusza. W niektórych miejscach nadal występować będą burze. Upał ma się utrzymywać przez co najmniej kilka dni, miejscami nawet przez tydzień.

Pogodowa katastrofa w Małopolsce. Tak wyglądało gradobicie pod Krakowem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze