Upał Sahary w Polsce w sierpniu 2021: prawdziwe piekło. Gdzie i kiedy najcieplej [POGODA]

2021-08-11 9:41
Upał Sahary w Polsce w sierpniu 2021: prawdziwe piekło. Gdzie i kiedy najcieplej [POGODA]
Autor: Mariusz Gaczynski/East News Upał Sahary w Polsce w sierpniu 2021: prawdziwe piekło. Gdzie i kiedy najcieplej [POGODA]

Upały Sahary w Polsce w sierpniu 2021 ucieszą osoby, które chcą korzystać z trwających wakacji w pełni. Tuż przed powrotem do szkoły pogoda będzie sprzyjać aktywnościom na świeżym powietrzu. Meteorolodzy jednocześnie ostrzegają przed wysokimi temperaturami. Jaka pogoda w Polsce? Ile stopni będzie na termometrach? Gdzie i kiedy najcieplej? Poznajcie najnowsze przewidywania już teraz.

Spis treści

  1. Upał Sahary w Europie 2021 - temperatura
  2. Upał Sahary w Polsce 2021 - gdzie i kiedy najcieplej?

Upał Sahary w Polsce w sierpniu 2021 zaatakuje z dużą siłą. Trzeba się przygotować na to, że do Europy napłynie gorące powietrze znad Afryki, co oznacza, że ekstremalnie upalne lato trwa w najlepsze. Choć warto przypomnieć, iż jeszcze kilka dni temu meteorolodzy zapowiadali koniec lata 2021 w PolsceNajnowsza prognoza pogody sierpień 2021 wyraźnie pokazuje, że nadciąga fala upałów, z jaką mieliśmy już do czynienia w tym roku. Afrykański żar wyleje się w pierwszej kolejności na najgorętsze państwa, takie jak Hiszpania, Grecja czy Turcja, a później przeniesie się do Francji, Niemiec, Czech i Polski. Zdaniem pogodowych ekspertów na termometrach w różnych regionach będzie nawet 45 stopni Celsjusza. Upalna pogoda utrzyma się przez długi czas, co może sprawić, iż będzie to najgorętsze lato od lat 80. XX wieku.

Upał we Wrocławiu

Upał Sahary w Europie 2021 - temperatura

Upał Sahary w Europie 2021 wywoła radość u osób, które w pełni chcą cieszyć się ostatnimi dniami wakacji. Grill, wyjazd nad morze, spacer po górach, to śmiało możecie planować różne aktywności, bo opady deszczu nie są spodziewane. Najnowsza mapa pogodowa, za którą odpowiada WxCharts wyraźnie pokazuje pasy koloru czarnego, pomarańczowego i czerwonego. Rozciągają się one od Afryki Północnej po Półwysep Iberyjski, czyli Hiszpanię, Portugalię czy Andorę. Bańka ciepła przesuwać się będzie w najbliższych kilkunastu dniach do Europy. Początkowo będzie od 33 do 38 stopni Celsjusza, aż w końcu nastąpi kulminacja w postaci temperatury do 45 stopni powyżej zera. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że odnotowany zostanie rekord temperatur. Do tej pory prezentują się one następująco:

  • Rekord temperatury we Włoszech: 47,0 stopni Celsjusza, 25 lipca 2007 roku.
  • Rekord temperatury w Hiszpanii: 47,3 stopni Celsjusza, 13 lipca 2017 roku
  • Rekord temperatury w Portugalii: 47,4 stopni Celsjusza, 1 sierpnia 2003 roku

Upał Sahary w Polsce 2021 - gdzie i kiedy najcieplej?

Ostry upał Sahary w Europie 2021 zapowiadany jest od 11 do 18 sierpnia 2021. Po tygodniu temperatura wcale nie będzie dużo niższa. Z 40 stopni powyżej zera w południowej Europie zrobi się 30-35 stopni Celsjusza. Władze Turcji, Włoch, Grecji, Portugalii, Serbii i Bułgarii, ale również Francji i Niemiec ostrzegają mieszkańców przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych w ciągu dnia. A jaka będzie pogoda w Polsce w sierpniu 2021? Upały nie będą tak silne, jak w południowej części Starego Kontynentu. Spodziewane są temperatury oscylujące w granicach 28-32 stopni Celsjusza w cieni. Najcieplej będzie w południowej części naszego kraju. Kraków, Częstochowa, Opole, Wrocław, Zielona Góra i regiony górskie, to tu będzie duży upał. Dobra pogoda utrzyma się przez minimum dwa tygodnie. 

Perseidy 2021: kiedy spadające gwiazdy? Gdzie można oglądać perseidy?

Sonda
Czy masz już dość upałów?
Najnowsze