Koniec lata w Polsce w sierpniu 2021 - duży chłód potwierdzony! Ekstremalna pogoda

2021-08-05 9:35
Koniec lata w Polsce w sierpniu 2021 - duży chłód potwierdzony! Ekstremalna pogoda
Autor: Jan GRACZYNSKI/East News Koniec lata w Polsce w sierpniu 2021 - duży chłód potwierdzony! Ekstremalna pogoda

Koniec lata w Polsce w sierpniu 2021 - chłód, deszcz, wiatr i coraz krótsze dni. To obraz, jaki zaobserwujemy w nadchodzących tygodniach. Po upalnym czerwcu i ciepłym lipcu nadchodzi pogorszenie pogody, które z pewnością wpłynie na nastrój. Jaka pogoda w sierpniu 2021? Kiedy i gdzie będzie najzimniej? Prognoza pogody jest już dostępna. Poznajcie ją w jednym miejscu.

Spis treści

  1. Pogoda w Polsce 2021: SIERPIEŃ - gdzie koniec lata?
  2. Pogoda w Polsce 2021: SIERPIEŃ - kiedy najzimniej?

Koniec lata w Polsce w sierpniu 2021 nie wpłynie pozytywnie na nastrój wszystkich, którzy nie skorzystali z promieni słonecznych w pełni. Najmniej powodów do zadowolenia będą miały osoby, które po roku ciężkiej pracy zaplanowały urlop właśnie na ten miesiąc. Po bardzo upalnym czerwcu, a także lipcu, kiedy to afrykańskie upały w Polsce dały się mocno we znaki ludzie myśleli, że prognozy pogody sierpień 2021 będą optymistyczne. Tymczasem z najnowszych przewidywań wynika, iż dość często niebo będzie zachmurzone. Czy faktycznie koniec lata w Polsce 2021 w sierpniu jest potwierdzony? Meteorolodzy nie mają wątpliwości, że w pojedyncze dni poczujemy zdecydowany powiew jesieni. Odczuwalne będzie ochłodzenie w dzień, ale przede wszystkim wieczorami. W niektóre dni temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Oprócz tego zapowiadane są częste opady deszczu. Przy coraz krótszych dniach pogoda w sierpniu 2021 będzie zostawiać sporo do życzenia, o czym przekonacie się sami. Gdzie przypomni o sobie koniec lata w Polsce? Kiedy jesień 2021 będzie odczuwalna? Przekonajcie się poniżej. 

Jak nie przytyć na festiwalu?| ESKA XD - Fit vlog #28

Pogoda w Polsce 2021: SIERPIEŃ - gdzie koniec lata?

Koniec lata w Polsce oficjalnie nastąpi 22 września 2021. Wtedy rozpocznie się astronomiczna jesień i będzie trzeba przygotować się na znaczne pogorszenie pogody. Pierwszy przedsmak kolejnej pory roku odczujemy już w sierpniu 2021. Co prawda temperatura w dzień średnio będzie wynosić od 17 do 20 stopni Celsjusza, to jednak padający deszcz, silny wiatr, temperatury nocą i coraz krótsze dni przypomną o nieuchronnym nadejściu jesieni. Najchłodniej będzie w Białymstoku, Gdańsku, Olsztynie, Suwałkach oraz w rejonach górskich. Trzeba się również liczyć, że po 10 sierpnia w tych rejonach spadnie sporo deszczu. Opady i szarówka będzie również w Warszawie. Lato powróci w ostatnich dziesięciu dniach sierpnia. Wtedy w większej części kraju słońce i temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza powrócą.

Pogoda w Polsce 2021: SIERPIEŃ - kiedy najzimniej?

W sierpniu trzeba przygotować się na koniec lata w Polsce. Potrwa to kilka dni i sprawi, że przypomnicie sobie o nadchodzącej wielkimi krokami jesieni. Najzimniej będzie 12, 13 i 14 sierpnia. Wtedy na termometrach od 15 do 22 stopni Celsjusza w dzień oraz od 7 do 10 stopni Celsjusza. Warto podkreślić, że niska temperatura wieczorami utrzyma się przez cały miesiąc. We wrześniu ochłodzenie jeszcze większe. Według meteorologów początek miesiąca obiecujący z temperaturą do 20 stopni Celsjusza, ale w środku miesiąca od 11 do 15 stopni Celsjusza w dzień, a w nocy nawet 5 stopni powyżej zera. Na koniec września jeszcze zimniej - w nocy nawet -1 stopni Celsjusza.

Czy dzieci od września 2021 pójdą do szkoły? Czy wracamy od września do szkoły 2021?

Sonda
Czy lato powinno trwać cały rok?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze