Uczniowie chcą na zdalne. Minister edukacji jasno mówi, że to się NIE wydarzy

2021-10-13 12:58
Nauka zdalna
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Choć mogłoby się wydawać, że będzie inaczej, to w mediach społecznościowych coraz częściej można trafić na wpisy uczniów, którzy chcą powrotu nauki zdalnej. Powody są różne. Minister edukacji po raz kolejny podkreślił jednak, że rząd nie ma w planach ponownego zawieszenia zajęć stacjonarnych, a placówki pozostaną otwarte tak długo, jak to możliwe.

Nauka zdalna jesienią 2021 to marzenie wielu uczniów. Tak przynajmniej można wywnioskować z pozostawionych przez nich wpisów w mediach społecznościowych. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji i Nauki rok szkolny 2021/22 rozpoczął się w trybie stacjonarnym. Codziennie na oficjalnych profilach resortu pojawiają się aktualne informacje dotyczące funkcjonowania przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, dzięki którym uczniowie mogą dowiedzieć się, ile placówek działa w trybie stacjonarnym, ile w trybie hybrydowym, a ile w zdalnym. Ostatnie dane zaniepokoiły zainteresowanych i stały się podstawą do snucia domysłów na temat powrotu nauki zdalnej. Co ciekawe, hasła powiązane z ponownym zamknięciem szkół regularnie trendują na Twitterze, a wielu użytkowników serwisu wręcz marzy o zawieszeniu zajęć odbywających się w szkole. Dlaczego? Powody są różne, począwszy od zwiększonej liczby sprawdzianów i kartkówek, po niezadowolenie z panującej za oknami pogody. Minister edukacji Przemysław Czarnek ponownie wypowiedział się na temat planów resortu.

Sonda
Powinna wrócić nauka zdalna?

Nauka zdalna nie wróci? 

Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki po raz kolejny wypowiedział się na temat ponownego zawieszenia zajęć stacjonarnych i powrotu uczniów do nauki zdalnej. W rozmowie z Polskim Radiem minister zapewnił, że w najbliższym czasie nie ma szans na to, by dzieci i młodzież zostały skierowane na naukę z domu.

Nie ma szans w najbliższej przyszłości na to, żebyśmy systemowo dzieci znów przekazali rodzicom i zamknęli w czterech ścianach. Absolutnie nie ma na to szans. Dzieci i młodzież będą chodzili stacjonarnie do szkół - wyjaśnił.

Minister po raz kolejny zwrócił też uwagę na to, że sytuacje takie jak zamknięcie poszczególnych szkół będą się zdarzały, jednak należy mieć na uwadze fakt, iż zdecydowana większość placówek działa w trybie stacjonym.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze