Uczniowie będą nosić maseczki w szkole? MEN wyjaśnia, kiedy to nastąpi!

2020-08-12 15:31 Rafał Wróblewski
Uczniowie będą nosić maseczki w szkole? MEN o nowym pomyśle!
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / EAST NEWS Uczniowie będą nosić maseczki w szkole? MEN o nowym pomyśle!

Maseczki w szkole są obowiązkowe? Pojawia się wiele pytań odnośnie bezpiecznego powrotu uczniów do szkół. Czy trzeba nosić maseczki w szkole? Kiedy zapadnie taka decyzja? Garść szczegółów przybliżamy na ESKA.pl.

Rok szkolny 2020/2021 będzie swego rodzaju sprawdzianem dla całego resortu edukacji, nauczycieli, rodziców, ale również dla samych uczniów. Właśnie wszyscy uczęszczający do szkół podstawowych i średnich będą musieli dostosować się do nowych zasad bezpieczeństwa, które wynikają z projektu rozporządzenia. W tym celu pojawiły się wytyczne odnośnie tego, jak będzie wyglądać szkoła od września 2020. Chodzi przede wszystkim o czystość, dezynfekcję, nie gromadzenie się i zachowanie odpowiedniej odległości. Nie należy również pożyczać od siebie zeszytów, podręczników i przyborów szkolnych. Wiele osób wciąż zastanawia się, czy maseczki są obowiązkowe w szkole. Czy trzeba je nosić na lekcjach, a może tylko na korytarzu? Wyjaśniamy i podrzucamy najnowszy komentarz w tej sprawie Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego.

Maseczki w szkole - czy trzeba nosić?

Rok szkolny 2020/2021 zaczyna się tradycyjnie w szkołach, 1 września. Tak brzmiał komunikat podany przez ministerstwo na początku sierpnia. Wcześniej, bo pod koniec roku szkolnego 2019/2020, mówił o tym premier, Mateusz Morawiecki. Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski, w rozmowie z Super Expressem wyjaśnił, kiedy maseczki będą obowiązkowe. Powiedział, że duża część zasad jest wprowadzana przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny. Zaznaczył jednocześnie, że minister edukacji nie jest ekspertem od sytuacji epidemicznej. Na tę chwilę nie trzeba zasłaniać ust i nosa w szkole, jednak jeśli sytuacja w danym powiecie będzie niepokojąca i poinformuje o tym powiatowy inspektor sanitarny, wtedy trzeba będzie nosić maseczkę na korytarzu szkolnym lub w pokoju nauczycielskim. Możliwe, że mowa o uczniach z "czerwonych stref". Wypowiedź Dariusza Piontkowskiego dla Super Expressu poniżej:

Gdyby pojawiło się zwiększone zagrożenia, to przewidujemy możliwość dodatkowych obostrzeń. Wtedy być może trzeba będzie nosić maseczkę na korytarzu szkolnym lub pokoju nauczycielskim. Ale o tym nie będzie decydował minister edukacji tylko powiatowy inspektor sanitarny.

Matura z polskiego 2020. Jak poradzili sobie uczniowie z Rzeszowa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze