Tulia - zespół, skład, piosenki, wiek, Eurowizja, Instagram. Kim są dziewczyny z grupy Tulia?

2021-05-29 10:44
tulia
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Kim są dziewczyny z grupy Tulia? Kto wchodzi w skład zespołu? Tulia to oczywiście polski zespół folkowy, który został założony w Szczecinie w 2017 roku. Jak dziewczyny mają na imię? Ile mają lat? Które miejsce zajęły na Eurowizji 2019? Poznajcie je bliżej, czytając nasz artykuł poniżej.

Spis treści

  1. Tulia - skład
  2. Tulia - wiek
  3. Tulia - Eurowizja
  4. Tulia - piosenki
  5. Tulia - Instagram

Tulia - zespół, skład, piosenki, wiek, Eurowizja, Instagram. Te frazy najczęściej ciekawią internautów. Kim są dziewczyny z grupy Tulia? Tulia to oczywiście damski zespół ze Szczecina, który powstał w 2017 roku. W skład działającej grupy wchodzą trzy utalentowane dziewczyny: Tulia Biczak, Patrycja Nowicka i Dominika Siepka. Każda z dziewczyn ma wykształcenie muzyczne, a w dodatku inne zainteresowania. Oprócz występów na scenie i nagrywania piosenek, każda z nich toczy swoje życie, a nawet zdobywają dalej wiedzę studiując i pracując. Grupa Tulia zdobyła ogromną popularność za sprawą coveru hitu Depeche Mode Enjoy the Silence. Ich wersja została udostępniona na oficjalnych social mediach zespołu i tak właśnie zaczęła się ich przygoda. Następnie wzięły na warsztat numer Dawida Podsiadło - Nieznajomy, który również stał się hitem. Oprócz tego, dziewczyny wystąpiły na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie, jednak niestety nie zakwalifikowały się do finału konkursu. Co jeszcze musicie o nich wiedzieć?

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Tulia - skład

W skład zespołu Tulia wchodzą trzy utalentowane i przepiękne dziewczyny. Założycielką jest Tulia Biczak, natomiast obok niej śpiewają również Patrycja Nowicka i Dominika Siepka. W skład grupy wchodziła również od 2017-2019 roku Joanna Sinkiewicz. Co ciekawe, Dominika w życiu prywatnym jest nauczycielką w przedszkolu, Patrycja skończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, a obecnie studiuje sztukę, natomiast Tulia jest absolwentką kulturoznawstwa.

Tulia - wiek

Ile lat mają dziewczyny z zespołu Tulia? Piosenkarki są bardzo młode i widać, że mają w sobie niesamowicie dużo energii? Ile mają lat? Otóż założycielka Tulia Biczak ma 29 lat, natomiast wiek Patrycji i Dominiki nie jest znany. Możemy domyślać się tylko, że wszystkie są w podobnym wieku.

Tulia - Eurowizja

Dokładnie 15 lutego 2019 dziewczyny z grupy Tulia, zostały ogłoszone jako reprezentantkami Polski w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Ich konkursową piosenką okazał się numer Fire of Love (Pali się). Podczas półfinału 14 maja 2019 roku Tulia wystąpiła na konkursie jako czwarta w kolejności i ostatecznie zajęły 11. miejsce ze 120 punktami. Niestety zabrakło im dwóch punktów, aby awansować do finału. Niestety również w tym samym roku na początku sierpnia z zespołu odeszła Joanna Sienkiewicz, tłumacząc decyzję spawami zdrowotnymi.

Oprócz występu na Eurowizji 2019, Tulia ma na swoim koncie Nagrodę Akademii Fonograficznej 'Fryderyka' za fonograficzny debiut roku, a także występ na Pol’and’Rock Festivalu.

Sonda
Eurowizja 2022 - kto z Polski?

Tulia - piosenki

Zespół Tulia ma na swoim koncie dwa albumy. Pierwszy został wydany 25 maja 2018 roku i nowi tytuł identyczny jak nazwa grupy. Po kilku latach przerwy, 21 maja 2021 roku ukazał się ich drugi krążek zatytułowany Półmrok. Dziewczyny mają na swoim koncie nie tylko covery znanych hitów, ale także między innymi eurowizyjny numer Pali się, Jeszcze Cię Nie Ma, Nieznajomy, Wstajemy już, Rzeka, Burza, a nawet numer Trawnik z gościnnym udziałem Kasi Kowalskiej.

Tulia - Instagram

Dziewczyny z grupy Tulia są aktywne na Instagramie. Znajdziecie je bez problemu na ich głównym profilu @tulia.official. Co ciekawe, piosenkarki mają również swoje prywatne konta, gdzie możecie poznać je znacznie bliżej:

  • Tulia Biczak - @tuliabiczak
  • Patrycja Nowicka - @noowicka
  • Dominika Siepka - @_dsiepka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze