Tulia - piosenka na Eurowizję 2019 rozgrzeje Europę?! [TYTUŁ, AUDIO, TELEDYSK]

2019-05-14 10:04 RW
Tulia - piosenka na Eurowizję 2019 rozgrzeje Europę?! [TYTUŁ, AUDIO, TELEDYSK]
Autor: Universal Music Polska / materiał prasowy Tulia - piosenka na Eurowizję 2019 rozgrzeje Europę?! [TYTUŁ, AUDIO, TELEDYSK]

Skoczna, spokojna, sentymentalna, radosna, o miłości, o szaleństwie lub o bogactwie - jaka musi być piosenka na Eurowizję? Sposobu i reguły na udany utwór, który osiągnie sukces na Konkursie Piosenki Eurowizji - po prostu nie ma. Eurowizyjni fani mają nadzieję, że znajdzie go zespół Tulia, który 8 marca ogłosił, z jakim utworem będzie nas reprezentować na scenie w Izraelu. Sprawdźcie, co to za utwór - na ESKA.pl

Tulia - piosenka na Eurowizję 2019 to wymarzony hit, który podbije Europę? Zdania, jak to zwykle w internecie są podzielone, jednak większość osób uważa, że to najlepszy z możliwych wyborów. Piosenka Polski na Eurowizję 2019 to rytmiczny, pełny energii utwór z bardzo symbolicznym tekstem. Utwór bardzo dobrze odzwierciedla historię polskiej muzyki ludowej. Mamy nadzieję, że w nowej odsłonie przypadnie do gustu słuchaczom oraz głosującym podczas półfinału i później finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji!

Zobacz: Eurowizja Junior 2019 - gdzie się odbędzie? [MIASTO]

Tulia - piosenka na Eurowizję 2019

Od momentu wyboru Tulii na Eurowizję, czyli 15 lutego, pojawiało się mnóstwo spekulacji odnośnie utworu na konkurs. Ostatecznie, piosenka na Eurowizję 2019 zespołu Tulia, została ujawniona w Dzień Kobiet, 8 marca. Wiadomo, że dziewczyny, które rozsławiły nasz kraj coverem hitu Nothing Else Mathers, zaśpiewają w Izraelu kawałek pt. Pali się (Fire of Love). Do singla z debiutanckiej płyty Tulia, zostanie dograna anglojęzyczna zwrotka. Tak, jak miało to miejsce w przypadku utworu My Słowianie (My Slavic) na Eurowizję w 2014 roku. 

Fire of Love (Pali się) to najdynamiczniejszy i z całą pewnością najbardziej rockowy utwór w repertuarze zespołu Tulia. Wykorzystanie archaicznej techniki wokalnej przez wokalistki - zwanej śpiewokrzykiem w połączeniu z ultra nowoczesnym aranżem daje piorunujące, niepowtarzalne i natychmiast rozpoznawalne brzmienie zespołu, którego nie sposób pomylić z niczym innym na świecie. To specyficzne brzmienie przyniosło już rzesze fanów Tulii na świecie, a występ na Eurowizji da szansę to grono jeszcze powiększyć.

Przeczytaj też: Tulia - TEKST piosenki Pali się (Fire of Love) na Eurowizję 2019

Fire of Love (Pali się) skomponowała Nadia Dalin, a słowa napisali Sonia Krasny (tekst polski), Allan Rich i Jud Friedman (tekst angielski). Jud Friedman i Allan Rich to ikony songwritingu, dwukrotnie nominowani do Oscara za najlepszą piosenkę, w tym za Run To You - Whitney Houston, nominowani również do Grammy oraz Złotych Globów. Pisali między innymi dla takich wykonawców jak Ray Charles, Chaka Kahn, *NSYNC, Kenny Loggins, James Ingram, Rod Stewart czy Tina Turner.

Piosenka na Eurowizję 2019 do odsłuchania poniżej tego artykułu!

Eurowizja 2019 - kiedy Tulia?

Tulia na Eurowizji 2019 to wybór specjalnie powołanej Komisji Konkursowej TVP. Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak od 2017 r. tworzą zespół reprezentujący muzykę folkową. Na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu odniosły ogromny sukces wygrywając konkurs Premier piosenką pt. Jeszcze Cię nie ma. 64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach od 14 do 18 maja w Tel Avivie. W ubiegłym roku piosenką Toy finał wygrała reprezentantka Izraela, Netta Barzilai.

Tulia z utworem Pali się (Fire of Love), powalczy na Eurowizji 2019 we wtorek, 14 maja. Utwór dostępny jest w serwisach streamingowych oraz poniżej na ESKA.pl:

Najnowsze