Eurowizja 2019 - Cypr z taneczną propozycją! Piosenka Replay powtórzy sukces Fuego?

2019-05-18 21:56 k.w.
Cypr na Eurowizji
Autor: screen YouTube/Tamta

Eurowizja 2019 wystartowała. Kto tym razem będzie reprezentował swoje kraje w konkursie? Wiemy m.in., że z ramienia Holandii wystąpi Duncan Laurence z piosenką I miss you, o wygraną Norwegii powalczy trio KEiiNo z utworem Spirit in the Sky, a z Finlandii przyjedzie do Izraela Darude i Sebastian Rejman, którzy wykonają Look Away. Tegoroczny reprezentant Cypru - Tamta zaprezentowała swoją piosenkę podczas pierwszego półfinału Eurowizji.

Eurowizja 2019 - Cypr z bardzo taneczną propozycją! Od kilku miesięcy było wiadomo, że Cypr będzie reprezentować Tamta. To ona zastąpiła Eleni Foureirę, która w 2018 roku wywalczyła dla Cypru drugie miejsce na Eurowizji. Czy w tym roku jest szansa na równie wysokie miejsce? Są na to duże szanse, ponieważ zaprezentowany przez Tamtę kawałek jest tanecznym numerem, który w pierwszym półfinale porwał wszystkich do tańca i zapewnił Cyprowi miejsce w finale. Posłuchajcie utworu Replay.

Zobacz: Eurowizja 2019 - zaskakujący wybór Holendrów!

Tamta z piosenką Replay

W 2018 roku Cypr wraz z Eleni Foureirą zajął drugie miejsce, co było najwyższym eurowizyjnym wynikiem tego kraju. Za piosenkę Replay Tamty odpowiada kompozytor Alex Papaconstantinou, który w ubiegłym roku stworzył dla Cypru wielki hit Fuego. Czy to zagwarantuje wysokie miejsce wyspy w Konkursie Piosenki? W oczekiwaniu na Eurowizję, zapraszamy do wysłuchania piosenki Replay:

Eurowizja 2019

Eurowizja 2019 potrwa od 14 do 18 maja. 14 maja odbył się pierwszy półfinał. 2 dni później odbędzie się druga półfinałowa odsłona, natomiast finał tegorocznej Eurowizji zaplanowano na 18 maja. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Pawilonie 2 Centrum Konferencyjnego w Tel Awiwie. Polskę reprezentował zespół Tulia, który odpadł z konkursu w pierwszym półfinale.

Najnowsze