Trio Nastroje wydało nowy singiel Tylko mówisz. Czy taneczna propozycja spodoba się słuchaczom?

2021-04-22 13:57 Jakub Adamiak
Trio Nastroje wydało nowy singiel Tylko mówisz. Czy taneczna propozycja spodoba się słuchaczom?
Autor: Grupa ZPR MEDIA Trio Nastroje wydało nowy singiel Tylko mówisz. Czy taneczna propozycja spodoba się słuchaczom?

Dreampopowe trio nastroje właśnie wydało nowy singiel Tylko mówisz. Dla członków zespołu utwór ma szczególne znaczenie. Proces jego tworzenia zajął półtora roku. Żadna inna kompozycja nie zmieniała tak wiele razy swojej budowy, tekstu i aranżacji. Początkowo miała ona być utrzymana w konwencji minimalistycznej elektroniki, następnie pojawił się pomysł wprowadzenia instrumentów dętych, by w dalszej kolejności przejść do klimatu electroclashu… finalnie w utworze słyszalne są wpływy synthpopu i muzyki elektronicznej z lat 80-tych. Jak podkreślają członkowie nastrojów – to numer, w którym najsilniej słychać ich inspirację zespołem Chromatics.

Tylko mówisz jest wołaniem o szczerość do drugiego, najbliższego człowieka. Zmęczeniem rozmowami, które nie dotykają tego, co najważniejsze. Z obawy, ze wstydu albo z innych powodów boimy się mówić o istotnych uczuciach. Słowa wypowiadane w nadmiarze ulatują, zostają zapomniane, giną. Za dużo słów, za mało treści? Chyba właśnie o tym traktuje utwór.

Eurowizja 2021 - Islandia: 10 Years. Czy Daði & Gagnamagnið rozbawią Europę?

Jednocześnie jest on utrzymany jest w tanecznej stylistyce. Syntezatorowa muzyka, podbita mocnym basem, zdaje się nienachalnie płynąć. Słuchacz może i potańczyć, i wsłuchać się w tekst. Ideą zespołu jest łączenie pozornie odległych od siebie światów.

Marcin Maciejczak zaskoczył swoich słuchaczy. Szykuje się najlepsza płyta pod słońcem?

Co więcej, utwór został okraszony teledyskiem zrealizowanym z przymrużeniem oka, podczas gdy – jak wspomnieliśmy wyżej - warstwa liryczna i przekaz pozostają szczere i bezpośrednie. Premiera klipu będzie miała miejsce już 16 kwietnia 2021 r. Zapowiada ona video – EP, będące konceptualnym, 14-minutowym teledyskiem, przygotowanym do 4 piosenek; oprócz wspomnianego Tylko mówisz, będą to również Przestrzenie” Hipnotyzujesz mnie oraz O wszystkim, co się nie wydarzy. Co więcej, po wydanej w ubiegłym roku EP pt. Nie ma mnie przy tobie, utwór Tylko mówisz zapowiada debiutancką płytę LP zespołu pt. Refleksy. Premiera LP planowana jest na jesień 2021 r.

The Weeknd najlepsze wykony na żywo
Najnowsze