Eurowizja 2021 - Islandia: 10 Years. Czy Daði & Gagnamagnið rozbawią Europę?

2021-04-22 11:40 Adrian Rybak
Eurowizja Islandia 2021
Autor: Youtube.com/ Dadi Freyr

Eurowizja 2021 już w maju, a więc emocje sięgają zenitu. Eksperci i fani konkursu zastanawiają się, kto może zgarnąć tegoroczne trofeum. Pojawiły się pierwsze spekulacje. Na liście potencjalnych kandydatów znajduje się Islandia, która postawiła na humorystyczny koncept. Czy po raz pierwszy w historii uda im się wygrać konkurs?

Eurowizja za rok odbędzie się na Islandii? Może tak się stać, jeżeli daleki kraj skandynawski wygra konkurs w 2021 roku. A wiele na to wskazuje. W tym roku reprezentantem Islandii jest artysta Daði Freyr, który na scenie pojawi się z grupą Gagnamagnið. Razem tworzą zespół Daði & Gagnamagnið. W Rotterdamie zaprezentują piosenkę 10 Years. To prosta, radiowa piosenka, ale wpadająca w ucho. Elementem zaskoczenia jest sam koncept. To nie tylko piosenka, ale także stroje i choreografia. Kilka tygodni temu opublikowano teledysk, w którym możemy zobaczyć nawiązania do tematyki science fiction. Występ ma być charakterystyczny, przykuwający uwagę i zabawny. Czy tak przemyślana propozycja zapewni Islandii pierwsze zwycięstwo? Przekonamy się za kilka tygodni.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2020 - Islandia: Think About Things

To nie jest pierwszy raz, kiedy Daði & Gagnamagnið biorą udział w Eurowizji. W 2020 roku udało im się wygrać islandzkie preselekcje i mieli reprezentować kraj z piosenką Think About Things. Uznawani byli za faworytów. Eksperci nie mieli wątpliwości, że to właśnie ta piosenka da Islandczykom pierwsze zwycięstwo. Tak się jednak nie stało, ponieważ konkurs został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Zobaczymy, czy piosenka 10 Years także może zapewnić im długo wyczekiwany sukces.

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs. Triumfował wtedy Duncan Laurence z piosenką Arcade.

Najnowsze