TOP 5 kanałów edukacyjnych na YouTube, które warto znać. #zostańwdomu i ucz się razem z nimi!

2020-03-19 14:32 PO
YouTube - nowe funkcje ułatwią korzystanie z aplikacji. Już nie przegapisz żadnych nowości!
Autor: pixabay.com YouTube - nowe funkcje ułatwią korzystanie z aplikacji. Już nie przegapisz żadnych nowości!

YouTube i top 5 kanałów edukacyjnych jakie możecie znaleźć na platformie całkowicie za darmo. Oto lista twórców i ich treści, które warto rozpowszechniać wśród uczniów z uwagi na ich jakość oraz wartość jaka z nich płynie. Zdradzamy na ESKA.pl kilku najlepszych youtuberów, którzy posiadają ogromną widzę na różny temat i bezinteresownie się nią dzielą.

YouTube to jedna z takich platform społecznościowych, z której chętnie korzysta niemalże każdy nastolatek. Znajdują się na niej treści z wielu kategorii, które szokują, bawią, uczą i dostarczają wielu innych emocji. Poza kanałami rozrywkowymi, których z pewnością na YouTube jest najwięcej, można również znaleźć tam twórców, którzy mają na celu rozwijać w nastolatkach proces uczenia się, poprzez oglądanie ich wartościowych, uczących treści. YouTube to świetna droga do przekazania wiedzy biorąc pod uwagę fakt, że większość młodszego pokolenia właśnie w internecie poszukuje informacji na temat świata. Z każdego obowiązkowego przedmiotu w szkole znajdziemy masę wiadomości w zakątkach internetu. Wideo-lekcje z matematyki, nauka angielskiego z brytyjską telewizją, wirtualny świat chemii, wykłady z przeróżnych dziedzin, a wszystko to na wyciągniecie ręki, dostępne za darmo w internecie. Na ESKA.pl znajdziecie także streszczenia lektur w wersji audio oraz czytanej

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

YouTube - TOP 5 kanałów edukacyjnych 

Kasia Gandor

Kanał Kasi znajdziecie pod jej imieniem i nazwiskiem. Obserwuje go prawie 200 tysięcy użytkowników i na bieżąco ogląda jej treści. Kasia jest pasjonatką nauk merytorycznych. Od dziecka interesowała się biotechnologią i w tym kierunku poszła w swoim życiu. Na kanale publikuje treści naukowe i opowiada o ciekawostkach ze świata.

RockYourEnglish

To kanał, który bezapelacyjnie musiał znaleźć się w tej ścisłej piątce! Rock&Roll w połączeniu z językiem angielskim to mieszanka wybuchowa. Okazuje się, że ceniona przez widzów całym sercem. Mężczyzna o cudownym poczuciu humoru i świetnym podejściem do młodzieży w nietypowy sposób uczy języka angielskiego. Tam nie nudy, tam jest dużo ciekawiej niż myślisz.

Polimaty

Kanał Radosława Kotarskiego znany jest pewnie wszystkim. Ma on ponad 600 tysięcy subskrypcji i skupia się na ciekawych informacjach ze świata. Radek Kotarski to człowiek, który dzieli się swoją wszechstronną wiedzą za pośrednictwem YouTube’a. Potrafi w jasny sposób wytłumaczyć widzom skomplikowane, zawiłe zjawiska w naprawdę ciekawy sposób.

Matemaks

To jeden z bardziej popularnych kanałów na YouTube zajmujący się nauką ścisłą. Prowadzone są na nim lekcje z zakresu matematyki na poziomie szkoły średniej, a nawet na poziomie studiów. Oprócz pojedynczych lekcji, pojawiają się tam również dłuższe kursy.

Pan Belfer

Mamy także coś dla miłośników chemii. Jej nauka może okazać się łatwiejsza niż by się zdawało, a szczególnie po obejrzeniu kanału Pana Belfra, który cieszy się fajną popularnością. Znajdziecie na nim w prosty i ciekawy sposób wyjaśnienie poszczególnych tematów w dziedzinie chemii.

Najnowsze