Tomáš Jeřábek - kim jest autor słów o pomidorku?

2019-04-12 14:02
Tomáš Jeřábek - kim jest autor słów o pomidorku?
Autor: fot./freeimages.com/Christophe Libert Pomidorek UwU

Język polski jest pomidorek! Jeśli jeszcze nie znacie historii tego dziwnie brzmiącego stwierdzenia, to zaraz ją poznacie. Podbija ono media społecznościowe i przechodzi do codziennego języka internautów. Co takiego oznaczają słowa o pomidorku? Same pozytywne rzeczy! A wszystko zaczęło się od komentarza Tomáša Jeřábka. Na ESKA.pl dowiecie się, kim jest.

Tomáš Jeřábek - kim jest autor słów o pomidorku? No właśnie. Najwyższy czas zadać sobie takie pytanie. Każdy, kto spędza sporo czasu w mediach społecznościowych, musiał się już natknąć na posty lub hasztagi z różnymi wariacjami zdania "język polski jest pomidorek". Rozprzestrzeniają się one po sieci z prędkością błyskawicy! Idealnie sprawdzają się do tego, by wyrazić swój zachwyt lub uznanie dla różnych rzeczy. Podziękowanie za takie UwU stwierdzenie, powinniśmy kierować właśnie do Tomáša Jeřábka.

Przeczytaj też: Myśleliście, że jesteście Millenialsami? Możecie być w błędzie! Poznajcie Xennialsów

Tomáš Jeřábek - dla niego język polski jest pomidorek

Tomáš Jeřábek to czeski internauta, który w początkach kwietnia 2019 stał się bardzo popularny w polskich social mediach. Dlaczego? Ten do niedawna anonimowy użytkownik sieci udostępnił na jednym z portali społecznościowych post, w którym opowiada o tym, jak fajnie jest mieć polskich sąsiadów.

Blackpink PO POLSKU - hit Koreanek w naszym języku
Blackpink PO POLSKU - hit Koreanek w naszym języku

Autor: fot./screen/youtube.com/BLACKPINK

Blackpink po polsku

K-pop bije wszelkie rekordy popularności w Polsce! Niezwykle żywiołowe zespoły wprost z Korei podbiły serca krajowych słuchaczy. Jedną z najbardziej lubianych grup jest Blackpink - girlsband, który ma na koncie już wiele hitów. Okazuje się, że jednego z nich możemy posłuchać w polskim tłumaczeniu! Jesteście ciekawi, jak przebój dziewczyn z Blackpink brzmi w naszym języku? Możecie to sprawdzić na ESKA.pl.

Eska Hit Challenge - Margaret

Tomášowi bardzo podoba się sąsiedztwo Polaków (z wzajemnością, Tomáš). Postanowił dać temu wyraz. Napisał więc kilka słów łamaną polszczyzną. Jak brzmiały? To najfajniejsze zdania, jakie można dziś przeczytać w sieci!

Jestem Czechem. No my niechcemy morze, to nie jest trzeba. Mamy polske sasiady, no to jest fajne. jezyk polski jest pomidorek - stwierdził Tomáš. Pisownia oryginalna ;)

Internauci zaczęli dopytywać, o co chodzi z tym pomidorkiem. Czeski internauta odpowiadał najlepiej jak potrafił:

Na pytanie, co autor miał na myśli, Tomáš odpowiedział: "ja niewie, tylko pomidorek jest take uwu i fajne slowo".

W innym komentarzu dodaje: "Pomidorek oznacza milosc i kochanie, ludzkoszc i przyjazn. Kazdy ma w svoich sercach maly, slodki pomidorek".

Można wyrazić uznanie w naszym języku zupełnie go nie znając? Można! Internauci błyskawicznie podchwycili stwierdzenie z pomidorkiem i zaczęli wykorzystywać je do wyrażania najróżniejszych pozytywnych emocji. Tomáš Jeřábek zamienił się zaś ze zwykłego internauty w największego przyjaciela języka polskiego! Dziękujemy, Tomáš. Ty też jesteś pomidorek!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze