Dzban i masny - co znaczą młodzieżowe słowa roku 2018?

2018-12-11 10:04
Dzban i masny - co znaczą młodzieżowe słowa roku 2018?
Autor: fot./freeimages.com/Kay Pat Dzban

Czego dotyczy słowo 'masny'? Kogo można nazwać dzbanem? Na ESKA.pl dowiecie się, co znaczą młodzieżowe słowa roku 2018.

Dzban i masny - co znaczą młodzieżowe słowa roku 2018? Takie pytania zadaje sobie wiele osób, które poznały wyniki plebiscytu organizowanego przez PWN. Wydawnictwo każdego roku bierze pod lupę język młodzieży, by dowiedzieć się, jakie słowo jest na absolutnym topie dynamicznie zmieniającego się slangu. Jeśli wy też zastanawiacie się, kogo nazywamy dzbanem i co znaczy masny, koniecznie zajrzyjcie do naszego artykułu.

Kim jest dzban?

Dzban to słowo, które zwyciężyło w plebiscycie PWN. Oddano na nie ponad 30% głosów! Tak wielka popularność dzbana to w dużej mierze zasługa Klocucha, jednego z najchętniej oglądanych youtuberów, który bardzo często używa tego słowa.

Co znaczy słowo dzban? Na pewno nie chcielibyście, żeby ktoś tak was nazwał. W słowniku slangu Miejski.pl, znajdujemy dwa znaczenia słowa dzban:

  1. Osoba głupia, robiąca coś głupiego
  2. Osoba, która łatwo się obraża, nie ma dystansu do siebie.

Młodzieżowe słowo roku 2017 - LISTA najlepszych propozycji

Masny - co to znaczy?

Za dzbanem znalazło się słowo masny. Słowo pochodzi z gwary śląskiej i znaczy tyle co tłusto/tłusty. Dziś mówiąc masny nie mamy jednak na myśli jedzenia. Slangowe znaczenie jest identyczne jak popularnych dawniej w tym kontekście słów 'grubo' czy 'tłusto'. Masny znaczy po prostu coś bardzo dobrego. Np. Masna impreza.

Uwaga! Rafał Masny z AbstrachujeTV nie ma nic wspólnego z tym wyborem :)

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze