Gwiazdy

To już! Jin z BTS oficjalnie opuścił mury wojska. Mamy zdjęcia!

2024-06-12 15:05

To wielki dzień dla fanów grupy, która rozsławiła k-pop na całym globie. Najstarszy z członków BTS, który jako pierwszy rozpoczął obowiązkową służbę wojskową pod koniec 2022 roku, 12 czerwca oficjalnie ją zakończył.

To trudne czasy dla ARMY, czyli fanów grupy. Wytwórnia zaplanowała trasy koncertowe na całym świecie w 2025 i 2026 roku, kiedy wszyscy członkowie będą już po obowiązkowej służbie w szeregach wojska Korei Południowej. A na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Fani z niecierpliwością śledzą instagramowe konta, kanał YouTube oraz stronę wytwórni, czekając na nowości od BTS. Chłopcy przygotowali bowiem sporo na czas ich nieobecności. To jednak nie to samo co standardowa aktywność grupy. ARMY odliczają dni do momentu, w którym ostatni członek BTS zakończy swój czas na służbie, ale to nastąpi dopiero dopiero za rok.

BTS kiedyś i dziś

Jest jednak powód do radości

W środę 12 czerwca, około południa koreańskiego czasu, można było zobaczyć Jina w mundurze po raz ostatni. Z bukietem kwiatów żegnał się z kolegami, których poznał w ciągu ostatnich miesięcy w wojsku.

Akompaniowali mu również koledzy z branży, grając na saksofonie i odprowadzając do samochodu. Całość zwieńczona została relacją na żywo, w której Jin odpowiadał na zadawane na czacie pytania swoich fanów. Zdjęcia z tego momentu możecie zobaczyć w naszej galerii.