TikTok znowu zakazany?! Ten kraj zablokował aplikację przez niebezpieczny challenge

TikTok
Autor: Pixabay.com

TikTok został zablokowany we Włoszech! Aplikacja obecnie jest wyłączona z użytkowania w tym kraju, a wszystko przez kolejny niebezpieczny challenge, który zaistniał na platformie! Jak długo popularna aplikacja będzie niedostępna i czy podobne losy czekają użytkowników polskiego TikToka?

TikTok jest internetowym gigantem i wyróżnia się na tle wszystkich innych mediów społecznościowych. Choć aplikacja stażem jest prawdopodobnie najkrótsza, ponieważ w nowej wersji wystartowała ona w 2018 roku na brak popularności nie może narzekać, wręcz przeciwnie. Liczba aktywnych użytkowników na tej platformie rośnie w zastraszającym tempie, co w rzeczy samej całej platformie przynosi ogromną popularność i finansowy zysk. Jednak ponownie okazuje się, że nie wszystko złoto, co się świeci. Nawet najbardziej popularne platformy, które są rozchwytywane i chwalone przez internautów mają swoje złe strony.

Tak ogromna ilość treści, jaka pojawia się w tej aplikacji uniemożliwia selekcjonowanie ich. Przez natłok wrzucanych tam materiałów nie jesteśmy w stanie wyłapać niebezpiecznych i kontrowersyjnych wyzwań, jakie niestety pojawiają się tam raz na jakiś czas. Jedna z takich zabaw zaistniała jakiś czas temu we Włoszech. Nierozważna zabawa, która w internecie nazywała się Blackout Challenge doprowadziła do prawdziwej tragedii. W wyzwaniu udział wzięła między innymi 10-letnia dziewczynka, która kilka godzin później przegrała walkę o swoje życie. 

TikTok zablokowany we Włoszech 

TikTok zbanowany we Włoszech. Przypomnijmy, że w tym kraju obowiązuje zakaz korzystania z mediów społecznościowych przez dzieci poniżej 13 roku życia bez zgody opiekuna. Władze tamtejszego kraju natychmiastowo zareagowały na tragiczną sytuację, do której niestety doszło. Aplikacja wyłączona jest z użytkowania do 15 lutego 2021 roku, ponieważ TikTok musi ponownie zweryfikować wiek wszystkich użytkowników z Włoch. Dopiero po tym procesie aplikacja będzie mogła być odblokowana. 

Trendy makijażowe na TikToku! Czy to rzeczywiście działa?
Najnowsze