TikTok już nie dla dzieci? Ich profile nie będą mogły być publiczne!

TikTok
Autor: LIONEL BONAVENTURE/AFP/East News TikTok

TikTok już nie dla dzieci? Twórcy aplikacji postanowili w pełni skupić się na najmłodszych twórcach, a tym samym wprowadzić liczne ograniczenia, które mają na celu zwiększyć ich bezpieczeństwo. Jeśli jesteście ciekawi, jak od teraz będzie wyglądała ta aplikacja dla najmłodszych użytkowników, to koniecznie przeczytajcie wszystko do końca.

TikTok już nie dla dzieci? Wprowadzone ograniczenia z pewnością wpłyną na popularność aplikacji, a jak wiemy obecnie to właśnie ta platforma cieszy się największym powodzeniem w dobie dzisiejszego internetu. TikTok zainstalowany jest niemalże na telefonie każdego nastolatka i absolutnie nie ma w sobie żadnego rozgraniczenia wiekowego. Z tej aplikacji korzystają zarówno osoby dorosłe, młodzież, jak i małe dzieci.

Twórcy słynnej aplikacji postanowili w końcu skupić się właśnie na tych najmłodszych użytkownikach i zapewnić im jak największe bezpieczeństwo. W aplikacji pojawiło się zatem wiele ograniczeń, które niekoniecznie mogą spodobać się najmłodszym twórcom, za to z pewnością pokochają je ich rodzice. Okazuje się, że po naniesionych zmianach przez firmę ByteDance najmłodsi internauci, czyli ci w wieku od 13 do 15 lat nie będą mogli czytać już komentarzy od nieznajomych, ponieważ ich konto nie będzie dłużej publiczne. Aktywność innych użytkowników w formie komentarzy, czy polubień zobaczą tylko i wyłącznie od zaakceptowanych wcześniej osób. 

TikTok - ograniczenia wiekowe 

TikTok szykuje wiele ograniczeń wiekowych, które mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników. Następną istotną zmianą jest także opcja nagrywania duetów. Wszyscy użytkownicy mający 16-17 lat będą mogli nagrywać je tylko i wyłącznie z przyjaciółmi. Kolejną ważną kwestią jest fakt, że osoby do 16 roku życia nie będą miały możliwości pisania wiadomości z innymi twórcami na tej platformie. 

TikTok challenge taneczny | ESKA XD - Fit vlog #12
Najnowsze