TikTok zbanowany w Stanach Zjednoczonych? Aplikacja może przestać istnieć!

2020-07-08 11:20 Patrycja Obarowska
TikTok
Autor: HOLLANDSE HOOGTE/East News

TikTok zbanowany w Stanach Zjednoczonych? Aplikacja, która całkiem niedawno została zablokowana w Indiach może również przestać istnieć w USA! Co jest powodem rezygnacji z najpopularniejszej platformy w dobie internetu? Więcej szczegółów zdradzamy na ESKA.pl!

TikTok to najpopularniejsza aplikacja w dobie internetu, która została pobrana już 2 miliardy razy na całym świecie! Ostatnie miesiące dla założycieli platformy przynoszą jednak więcej strat niż zysków. Okazuje się, że całkiem niedawno aplikacja została totalnie zablokowana w Indiach i być może już za chwilę nie będzie również dostępna w Stanach Zjednoczonych. To niewyobrażalnie ogromne straty dla właściciela chińskiej aplikacji, ponieważ jeden jak i drugi kraj oznacza bardzo dużą liczbę aktywnych użytkowników, którzy pozbawieni z możliwości korzystania z najpopularniejszej na ten moment aplikacji staną się realnie z niej wyłączeni i przestaną być jej użytkownikami. Skąd taka drastyczna zmiana? Okazuje się, że za wszystkim stoją prawa TikToka, które nie do końca podobają się obecnemu rządowi w USA, sytuacja wyglądała tak samo w Indiach, a jej efektem było zablokowanie aplikacji w kraju. Wiele osób jest zaniepokojonych tym, że TikTok jest w stanie udostępniać i posiadać poufne dane użytkowników, które później mogą trafić w niepowołane ręce. 

TikTok zakazany w USA

TikTok, który niedawno został zakazany w Indiach może również przestać istnieć w Stanach Zjednoczonych! Okazuje się, że amerykański rząd wyraził swoje obawy co do bezpieczeństwa narodowego w związku z przetwarzaniem danych użytkowników przez TikToka.  

Trendy makijażowe na TikToku! Czy to rzeczywiście działa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze