TikTok zakazany? Polska i USA mogą pójść w ślady Pakistanu

2022-11-04 10:27
TikTok zablokowany
Autor: Canva

Blokada TikToka wywołuje wiele dyskusji. Użytkownicy sprzeciwiają się takim działaniom, jednak władze mają całkowicie odmienne zdanie w tym temacie. Batalia trwa. Czy pogłoski o zablokowaniu TikToka w USA i Polsce okażą się prawdą?

TikTok będzie zakazany? Choć blokada TikToka wywołuje wiele kontrowersji, to taki ruch jest rozważany przez coraz więcej krajów. Najpopularniejsza aplikacja mobilna mierzy się z poważnym problemem, jakim jest jej blokada w różnych krajach. TikTok został zablokowany już w Indiach i Pakistanie. Według władz aplikacja rozpowszechnia niemoralne treści. Choć zablokowanie TikToka wywołało ogromną burzę w sieci, a decyzja nie została dobrze przyjęta przez użytkowników aplikacji, to kolejne kraje rozważają podobny krok. Szef Federalnej Komisji Łączności USA mówi wprost - TikTok powinien być zablokowany na terenie USA. Niedawno sporo mówiło się również o tym, że Polska zablokuje TikToka. Co dalej z popularną aplikacją?

TikTok - zarobki. Ile zarabiają tiktokerzy?

SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061

TikTok - blokada USA

TikTok w USA wywołuje wiele dyskusji. Amerykańskie władze obawiają się, że poprzez aplikację, władze w Pekinie mogą mieć dostęp do wrażliwych danych obywateli USA. Brendan Carr, szef Federalnej Komisji Łączności chce, zakazać używania TikToka w Stanach Zjednoczonych. Według niego działania Chin nie są wystarczające jeśli chodzi o bezpieczeństwo użytkowników aplikacji.

TikTok w trosce o młodzież. Młode głowy badają psychikę młodzieży!

TikTok - blokada w Polsce

Zablokowanie TikToka w Polsce było tematem, który wstrząsnął użytkownikami aplikacji. W 2020 roku Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że trwają prace nad nowelizacją ustawy o systemie cyberbezpieczeństwa, która miałaby zostać uzupełniona o przepisy umożliwiające blokowanie chińskich aplikacji jako potencjalnie niebezpiecznych. Obawy dotyczące blokady TikToka zdecydowanie wzrosły. Media społecznościowe resortu zostały zalane komentarzami, z których można było wyczytać, że użytkownicy nie są zadowoleni z nowych propozycji. Jednak niedługo później resort wytłumaczył się z tego twierdząc, że do fakenewsy i dezinformacja społeczeństwa.

‼️Uwaga‼️ W sieci możecie dziś znaleźć informację, że rzekomo pracujemy nad przepisami, które miałyby ograniczyć w Polsce działanie niektórych mediów społecznościowych i serwisów sprzedażowych - nie wierzcie w to! To typowy #fakenews. Nie prowadzimy takich prac. #dezinformacja

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze