TikTok

i

Autor: Canva

TikTok - zarobki. Ile zarabiają tiktokerzy?

2022-10-18 15:17

Stawki za reklamę na TikToku i zarobki tiktokerów potrafią zrobić ogromne wrażenie. Aplikacja daje twórcom wiele możliwości, dzięki którym ich konta są zasilane sporymi kwotami. Ile zarabiają tiktokerzy? Jakie są zarobki na TikToku? Sprawdziliśmy!

Ile zarabiają tiktokerzy? Jakie są zarobki na TikToku? Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się jakie kwoty wpływają na konta influencerów. O ich zarobkach krążą legendy, a wynagrodzenia tiktokerów często zależne są od wielu czynników. Ciężko określić dokładne kwoty, a nawet tzw. widełki ich zarobków. Kwoty, które wpływają na konta influencerów na TikToku nie są tak wysokie, jak np. na Instagramie czy YouTube. Stawki za reklamę na TikToku na początku działalności mogą być znikome, jednak z czasem, niektórzy mogą liczyć na kwoty rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za jeden krótki filmik. TikTok pozwala na zarabianie w różny sposób. Bardzo popularnym sposobem jest zarabianie na transmisji live, jednak wielu decyduje się również na programy partnerskie i promowanie produktów różnych marek.

TikTok w trosce o młodzież. Młode głowy badają psychikę młodzieży!

Przepis na HITY Z TIKTOKA [B.O.T.A., FERRARI] | ESKA XD - Ale to już było! #59

TikTok - jakie są zarobki?

Ile zarabia tiktoker? Odpowiedź nie jest taka prosta. Wszystko zależy m.in. od liczby osób obserwujących jego profil, zasięgów, czasu trwania danej kampanii czy czasu i trudu włożonego w daną reklamę. Jednak to nie wszystko. Na zarobki tiktokerów wpływa również tematyka treści, które tworzą. Serwis Influencer MarketingHub szacuje wysokość rocznych zarobków Charli D’Amelio, jednej z najpopularniejszych tiktokerek, na 17,5 miliona dolarów. Powinniśmy jednak liczyć się z tym, że zarobki polskich influencerów na TikToku mogą znacznie różnić się od tych zagranicznych. Stawki osiągają często kwoty około kilkudziesięciu złotych za jeden post. Nie ma jednak żadnej górnej granicy. Tiktoker, którego zasięgi są naprawdę wysokie, może liczyć nawet na kilkaset tysięcy złotych w ciągu roku. Częstym zabiegiem jest również tzw. zarabianie barterowe, czyli uzyskiwanie produktów w zamian za ich promocję.

TikTok - jak zarabiać?

Aby móc realnie zarabiać na TikToku, należy wykazać się ogromną pomysłowością i wybrać swoją grupę docelową. Bardzo pomagają w tym unikalne umiejętności i charyzma, dzięki którym użytkownicy aplikacji Cię dostrzegą. Ciekawym sposobem na zarobek w aplikacji jest tworzenie transmisji live, w trakcie których fani mogą nagradzać twórców tzw. giftami. Każdy z nich ma określoną ilość punktów. Najtańszy to 100 pkt, czyli 4,99. Z kolei najdroższe mają nawet 10 tys. pkt, co jest równowartością 479,99 złotych.