The Voice od Poland 13

i

Autor: Materiały prasowe TVP

The Voice of Poland 13 WYGRYWA... Duże zaskoczenie?! [WYNIKI]

2022-11-19 22:37

Chociaż trudno w to uwierzyć, to 13. edycja The Voice of Poland dobiegła końca. Widzowie Telewizyjnej Dwójki przeżyli sporo muzycznych emocji podczas emisji finałowego odcinka. O nagrodę walczyło czterech uzdolnionych artystów, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden.

The Voice of Poland 2022 przyniósł wiele radości, ale również sporo niepewności, smutku i łez. Wielu uzdolnionych wokalistów i wokalistek próbowało swoich sił w programie i robiło wszystko, by zaśpiewać oraz pokazać światu swoje umiejętności w wielkim finale. Walka toczyła się nie tylko tytuł Najlepszego Głosu w Polsce, ale również o pieniężną nagrodę w wysokości 50 000 zł i kontrakt płytowy z jedną z największych wytwórni w kraju. W ostatnim odcinku artyści mierzyli się z zagranicznymi piosenkami, polskim przebojami, a także utworami, które wykonali podczas półfinałów. Kto wygrał 13. edycję The Voice of Poland? Zwycięzca mógł być tylko jeden!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: The Voice of Poland 14 - kiedy następna edycja? [DATA]

Gdzie trzymać pieniądze - w skarpecie czy na koncie?

Dominik Dudek wygrywa The Voice of Poland 2022!

Trzynasta edycja rozśpiewanego show już za nami. W sobotni wieczór 19 listopada 2022 roku, poznaliśmy kolejny najlepszy głos w Polsce. Przypomnijmy, że o nagrodę główną walczyli Ewelina Gancewska z drużyny Justyny Steczkowskiej, Łukasz Drapała z teamu Lanberry, Dominik Dudek z ekipy Tomsona i Barona oraz Konrad Baum ze składu Marka Piekarczyka. Zwycięzca mógł być tylko jeden i dzięki głosom telewidzów The Voice of Poland 13 wygrał Dominik Dudek!

Dominik Dudek - The Voice of Poland 2022

Dominik to budowlaniec mieszkający w Krakowie, którego muzyka znalazła sama. Wylewki, betony czy praca fizyczna nie są mu obce, jednakże wyznaje jedną zasadę – jak praca to tylko w rękawiczkach. Dominik mocno chroni swoje dłonie, urządzając im co jakiś czas spa, ponieważ gra na gitarze, a przecież muzyk nie może mieć brzydkich dłoni. Dodatkowo jest wokalistą w zespole Redford, którzy stworzył z przyjaciółmi.Pochodzi z licznej rodziny, której większa część ma zacięcie muzyczne. Sam nie potrafi zliczyć całego swojego kuzynostwa. Każda impreza rodzinna to kilkadziesiąt osób, które grają i wspólnie śpiewają muzyczny folklor. Dominik do 15 roku życia nie znał innego gatunku muzyki. Dopiero przyjaciele po Akademii Muzycznej zaszczepili w nim miłość do różnych muzycznych stylów.

Wtedy postanowił uczyć się muzyki i odkrywać jej coraz to nowsze karty. Przełomem w jego edukacji było przygotowanie szkolnego występu i w procesie twórczym trafił na zespół, który jest z nim do dzisiaj - Coldplay. Zachwycony ich muzyką zaczął komponować swoje utwory, dzięki czemu dostał zaproszenie do studia nagraniowego od samego Edwyna Collinsa, byłego muzyka Joy Division, by nagrać płytę. Niestety nie zdobyła ona wysokich notowań, a w zespole zaczęły się rodzić konflikty. Złe decyzje nie pozwoliły na realizacje dalszych marzeń. Decydując się na „The Voice of Poland” zamierza pokazać się szerszej publiczności. Ma nadzieję, że to będzie właściwy „kopniak” do kariery, który odwróci złą passę.

Sonda
The Voice of Poland 13 - czy jesteś zadowolony z werdyktu?