Lektury obowiązkowe egzamin ósmoklasisty 2022 - lista wszystkich [LEKTURY OBOWIĄZKOWE]

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Egzamin ósmoklasisty 2022 polski - PUNKTACJA. Ile punktów można zdobyć?

2022-05-23 16:44

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2022 to pierwsze starcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Wszyscy mają nadzieję, że uda im się osiągnąć jak najlepszy wynik, ponieważ to pomoże im w rekrutacji do szkoły średniej. Niektórzy mogą jednak nie wiedzieć, ile punktów można zdobyć. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2022. Język polski to pierwszy przedmiot, z którym muszą zmierzyć się uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej. Dzieci denerwują się nim, jednak należy pamiętać, że egzamin nie jest trudny, jeżeli uczniowie uczyli się przez cały okres szkolny oraz odpowiednio przygotowali się do testu. Rezultat jest jednak bardzo ważny, ponieważ to na jego podstawie szkoły średnie i zawodowe będą przyjmowały nowych uczniów. Warto więc się postarać. Ile punktów można zdobyć na egzaminie? Odpowiedź na to pytanie z pewnością chce poznać wiele osób. Wyjaśniamy, jaka jest skala punktowa egzaminu ósmoklasisty z polskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Rekrutacja do technikum 2022 - terminy, punkty, etapy, zasady. Rekrutacja dla wszystkich?

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Egzamin ósmoklasisty 2022 polski - PUNKTY

Ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka polskiego? Test składa się z dwóch części. Z zadań zamkniętych można uzyskać 25 punktów, a z zadać otwartych 20 punktów. Oznacza to, że maksymalna liczba punktów, którą można dostać za egzamin z polskiego, to 45 punktów.

Egzamin ósmoklasisty 2022 JĘZYK POLSKI - ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA, PDF

Egzamin Ósmoklasisty 2022 - harmonogram

  • język polski – 24 maja (wtorek) - godz. 9:00
  • matematyka – 25 maja (środa) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny – 26 maja (czwartek) – godz. 9:00