Śnieżyca

i

Autor: Nur Photo/East News

Tak intensywnych opadów śniegu nie było jeszcze w tym roku! Co nas czeka w kolejnych dniach?

2022-11-24 10:20

Zima przyszła w tym roku w listopadzie. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków druga połowa miesiąca przyniosła temperatury poniżej zera i opady śniegu. Na intensywne opady białego puchu trzeba było poczekać jednak do 24.11. To właśnie wtedy za oknami zobaczyliśmy widoki, które najmocniej kojarzą nam się z zimą. Sprawdzamy prognozy pogody na kolejne dni.

Spis treści

  1. Opady śniegu w Polsce

Intensywne opady śniegu w całej Polsce - co nas czeka w kolejnych dniach? Prognozy pogody sprawdziły się. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków druga połowa listopada przyniosła pierwszy w tym roku powiew mroźnej zimy. W całym kraju temperatury spadły poniżej zera, a w wielu regionach poprószyło śniegiem. Opady, z jakimi mieliśmy do czynienia w ubiegłym tygodniu, są jednak niczym z tymi, które możemy zaobserwować za oknami dzisiaj, 24 listopada 2022 roku. Zimowa aura uderzyła z taką siłą, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dotyczące opadów śniegu, gołoledzi oraz gęstych mgieł. Lokalnie mgła może ograniczać widoczność do nawet 50 metrów. Czy to dopiero początek ataku zimy z prawdziwego zdarzenia? Sprawdzamy, co czeka nas w pogodzie w kolejnych dniach. Zima rozgości się na dłużej czy może zniknie, a na termometrach ponownie odnotujemy dodatnie temperatury?

Śnieg i mróz na Boże Narodzenie 2022! Synoptycy mówią o białych świętach [PROGNOZA]

FIT BURGER DRWALA, MOVE FEDERATION, HITY SKOCZKÓW, FURY PIŁKARZY | ESKA XD #062

Opady śniegu w Polsce

Chociaż prognozy długoterminowe wskazywały na ocieplenie w całym kraju, najnowsze nie pozostawiają złudzeń, że zima rozgości się w niektórych regionach nieco dłużej. Co prawda opady śniegu nie będą już tak intensywne, jak 24 listopada, to na termometrach wciąż dominować będą ujemne temperatury bądź te oscylujące wokół zera. Najcieplej standardowo będzie na Dolnym Śląsku. Tam w kolejnych dniach szansa nawet na 7 stopni na plusie! 

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?