Śnieg w Polsce

i

Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Śnieg i mróz na Boże Narodzenie 2022! Synoptycy mówią o białych świętach [PROGNOZA]

2022-11-24 9:38

Jakie będą święta Bożego Narodzenia? Synoptycy przewidują, że mogą być białe! Szanse na opady białego puchu w świątecznych dniach są ponoć bardzo wysokie. W najnowszych prognozach długoterminowych na grudzień zapowiadany jest bowiem powrót mroźnej aury. W drugiej połowie miesiąca czeka nas prawdziwy atak zimy!

Spis treści

  1. Prognoza pogody na grudzień 2022
  2. Śnieg na święta 2022

Czy będą białe święta? Odpowiedzi na to pytanie internauci poszukują właściwie co roku. Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do tego, że śniegu w Boże Narodzenie jest raczej jak na lekarstwo. Mimo tego wiele osób z nadzieją przegląda długoterminowe prognozy pogody, licząc na to, że znajdą w nich zapowiedzi śnieżnej zimy. Te, choć należy traktować je z dystansem, nierzadko znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Tak chociażby było w przypadku listopadowego powiewu zimy, o którym synoptycy wspominali już na początku października. Druga połowa miesiąca faktycznie przyniosła odczuwalny spadek temperatury poniżej zera, a także pierwszy w tym roku śnieg. I choć pod koniec listopada i na początku grudnia czeka nas powrót jesiennej aury, eksperci pogodowi przewidują mroźne i białe święta. Sprawdzamy, jak prezentują się pierwsze długoterminowe prognozy pogody na Boże Narodzenie 2022.

Ocieplenie na horyzoncie! Mróz ustąpi, temperatury wzrosną

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Prognoza pogody na grudzień 2022

Synoptycy od dawna sugerują, że temperatura w grudniu może być wyższa niż w ubiegłych latach. Sporo mówi się o łagodnej zimie. Najnowsze prognozy zdają się potwierdzać te tezy, wskazując, że prawdziwy mróz chwyci dopiero w drugiej połowie ostatniego miesiąca 2022 roku. Redaktorzy serwisu TwojaPogoda24 widzą szanse na białe święta!

Śnieg na święta 2022

Druga połowa grudnia ma przynieść powrót zimy, a tym samym temperatury poniżej zera i, co z pewnością ucieszy wszystkich marzących o białych świętach, śnieg. Synoptycy informują wprost:

Na zdecydowanie silniejsze uderzenie zimy poczekamy do drugiej połowy grudnia. Szansa na białe i mroźne Święta jest spora.

Mamy nadzieję, że te prognozy się sprawdzą!

Sonda
Liczysz na opady śniegu w święta?