Taco Hemingway - rodzice, Iga Lis, tango, dziewczyna, wzrost, teksty, cytaty

2020-07-14 16:02 Rafał Wróblewski
Taco Hemingway - rodzice, Iga Lis, tango, dziewczyna, wzrost, teksty, cytaty
Autor: Artur Szczepanski/REPORTER / EAST NEWS Taco Hemingway - rodzice, Iga Lis, tango, dziewczyna, wzrost, teksty, cytaty

Taco Hemingway, a tak naprawdę Filip Szcześniak - raper, który nieustannie od kilku lat zaskakuje swoich fanów. Zaskakuje podejściem do nowoczesnego hip-hopu, a także tekstami, które rodzą się w jego głowie na zawołanie. Jakich informacji na temat artysty wyszukują internauci? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły na ESKA.pl!

Spis treści

 1. Taco Hemingway - rodzice
 2. Taco Hemingway - Iga Lis, dziewczyna
 3. Taco Hemingway - Polskie Tango
 4. Taco Hemingway - wzrost
 5. Taco Hemingway - teksty, cytaty

Taco Hemingway - rodzice, Iga Lis, tango, dziewczyna, wzrost, teksty, cytaty - to zdecydowanie najpopularniejsze kwestie, jeśli chodzi o najbardziej znanego rapera w Polsce. Internauci wyszukują informacji na jego temat, wpisując te frazy w wyszukiwarkę. Choć ciężko uwierzyć, że są osoby, które nie wiedzą, kim jest Taco Hemingway. 30-letni raper zasłynął w 2014 roku, kiedy to wydał mini-album Trójkąt Warszawski. Właśnie z tego wydawnictwa pochodzą takie hity, jak: Szlugi i kalafiory, Marsz, marsz oraz Wszystko jedno. Taco Hemingway swoje albumy udostępnia za darmo, bo jak przyznał po wydaniu albumu Pocztówka z WWA, Lato 2k19, sam kiedyś słuchał nielegalnie utworów: - Jako dzieciak jeździłem na Stadion Dziesięciolecia, gdzie wymieniałem kieszonkowe na pirackie albumy hip-hopowe. W wieku nastoletnim logistykę ułatwiała mi rewolucja torrentowa, jednak wygoda rosła wprost proporcjonalnie do kiełkującego poczucia winy. (...) raz z wydaniem "Trójkąta Warszawskiego" obiecałem więc sobie, że celem spłacenia długu moje albumy zawsze trafiać będą do internetu za darmo. W lipcu 2020 wydał utwór Polskie Tango, który wywołał spore poruszenie. W cztery dni od premiery wideo miało ponad 6 milionów wyświetleń.  

Hity lata 2020 - to te piosenki będą królować w wakacje!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Taco Hemingway - rodzice

Taco Hemingway miał trzy lata, kiedy przeprowadził się z rodzicami z Egiptu, gdzie się urodził, do Chin. Uczęszczał tam początkowo do angielskiego, a później chińskiego przedszkola. Niedługo później, w 1996 roku, przeprowadził się z rodziną do Warszawy. W rozmowie z Metro Warszawa zdradził, że ze swoją starszą o pięć lat siostrą rozmawiał po angielsku, a z ojcem po polsku. To właśnie z tatą słuchał rapu.

Taco Hemingway - Iga Lis, dziewczyna

Taco Hemingway, czyli Filip Szcześniak, nigdy nie potwierdził daty rozpoczęcia związku z Igą Lis. Córka znanego dziennikarza zrobiła to poniekąd oznaczając rapera na jednym ze zdjęć w 2018 roku. Unikają blasku fleszy i niezbyt często pokazują się razem w mediach społecznościowych. Nie brakowało opinii, że para jest razem od 2017 roku. Właśnie wtedy pojawił się mini-album Szprycer, a na okładce... tajemnicza postać przypominająca Igę Lis. Do dziś nie wiadomo, czy to faktycznie ona. 

Taco Hemingway - Polskie Tango

Taco Hemingway 10 lipca niespodziewanie wydał utwór Polskie Tango. Artysta w piosence Polskie Tango przedstawia swoje spojrzenie na sytuację w kraju. Twierdzi też, że przestał wierzyć w Polskę już dawno. Filip Szcześniak opowiada również o kłótniach wywołanych przez szczepionki, internet 5G, ludziach, którzy uważają się za najważniejszych, czy też innych tematach, które w ostatnim czasie elektryzowały polskie społeczeństwo. Za sprawą pierwszej zwrotki odnosi się do lat 90. kiedy Polska stała w trudnej, politycznej sytuacji. Gdy zachód pędził do przodu, nasz kraj stał w trudnym, pokomunistycznym położeniu.

Taco Hemingway - wzrost

Ile wzrostu ma Taco Hemingway? Raper ma około 180 cm wzrostu, a w teledyskach wydaje się, że jest wyższy. 

Taco Hemingway - teksty, cytaty

Teksty Taco Hemingwaya mocną czcionką zapisały się na kartach polskiej muzyki. Wiele osób, w codziennym życiu, korzysta ze zwrotów, które podrzucił w swoich utworach popularny raper. Jak twierdzi jego przyjaciel, Kuba Grabowski (Quebonafide), Filip Szcześniak jest lepszym tekściarzem od niego. Obaj jednak udowodnili za sprawą projektu Taconafide, że mają duży talent w tej kwestii. Jakie teksty Taco Hemingwaya są najpopularniejsze? Które cytaty są wyjątkowe? Oto one:

 • Nigdy nie robię niczego dla like'ów
  Jedynie dla hajsu, spokoju I mamy (Kryptowaluty)
 • W mojej głowie dwa się różne gryzą światy
  Chcę być poza głównym nurtem, ale kusi widmo platyn (Deszcz na betonie)
 • W piątki leżę w wannie
  Nie mam siły tańczyć, ani chlać
  Napijcie się za mnie (W piątek leżę w wannie)
 • Twoja skóra pachnie jak ostatnie dni wakacji
  Dziś powietrze pachnie jak ostatnie dni wakacji (Deszcz na betonie)
 • Dostaje zapro na bibę od celebrytów
  Którzy poznali mnie po TACONAFIDE (Kryptowaluty)
 • Właśnie tak mnie wku*wia, kiedy nie odbierasz
  Tak mnie irytuje, gdy nie odpisujesz (Fiji)
 • Znowu dziś w Warszawie wieje wiatr,
  włosy rozhuśtane, jak ten biały dym z Marlboro,
  znowu dziś się trupem ściele świat,
  wojna przyjdzie tutaj i od ciebie mnie zabiorą. (Wiatr)
 • Kiedy wieczór zmienia się w świt, coś dobija się do mych drzwi
  Ayy, ayy, nostalgia (Nostalgia)
 • Świat jest WF-em, a ja nie mam stroju,
  świat to liceum, ja mam lewe zwolnienie,
  świat jest WF-em, a ja chcę do domu,
  grajcie w te gry, a ja lecę do siebie. (Świat jest WF-em)
Najnowsze