Taco Hemingway w trzy minuty poruszył ważne tematy. Polskie Tango poprawia wakacje!

2020-07-10 23:55 Rafał Wróblewski
Taco Hemingway - Polskie Tango
Autor: single cover art - Polskie Tango Taco Hemingway - Polskie Tango

Zwycięzcą wakacji 2020 jest Taco Hemingway. Raper pojawił się gościnnie w nagraniach innych artystów, wspólnie ze znajomymi otworzył niezależny kolektyw, a do tego zapowiedział płytę Jarmark, którą zapowiada singiel Polskie Tango. Jak brzmi jeden z hip-hopowych bangerów na lato? Przekonajcie się słuchając już teraz - na ESKA.pl!

Taco Hemingway - piosenka Polskie Tango pojawiła się niespodziewanie, w piątek 10 lipca. Chwilę po premierze komentujący utwór fani stwierdzili, że wakacje oficjalnie się rozpoczęły. Nie wyobrażali sobie lata bez nowego materiału od swojego ulubionego rapera. Taco Hemingway w piosence Polskie Tango przedstawia swoje spojrzenie na sytuację w kraju. Jak twierdzi, przestał wierzyć w Polskę już dawno. Filip Szcześniak opowiada także o ludziach, którzy uważają się za najważniejszych, o kłótniach wywołanych przez szczepionki, internet 5G, czy też innych tematach, które w ostatnim czasie elektryzowały polskie społeczeństwo. W pierwszej zwrotce nawiązuje do lat 90. kiedy Polska stała w trudnej, politycznej sytuacji. Gdy zachód pędził do przodu, nasz kraj stał w trudnej, pokomunistycznej sytuacji. 

Taco Hemingway - nowa piosenka Polskie Tango

Taco Hemingway punktualnie o godzinie 12:00, wypuścił swój singiel Polskie Tango. Utwór z teledyskiem przedstawiającym Polskę z lat 90., 40 minut po premierze miał 178 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube. Po godzinie wideo miało 350 tysięcy wyświetleń, a po półtorej godziny 415 tysięcy wyświetleń, co jest jednym z najlepszych wyników w historii polskiego YT. Warto dodać, że w klipie wykorzystane zostały materiały archiwalne z zasobów Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Za bit Polskiego Tango odpowiada Kamil Łanka, bardziej znany jako Lanek. To pierwsza zapowiedź albumu Jarmark, którego premiera ma mieć miejsce jeszcze tego lata. Wydana zostanie nakładem niezależnego kolektywu 2020. 

Zobacz: Taco Hemingway - płyta Jarmark jeszcze tego lata! Co o niej wiemy?

Najbardziej charakterystycznym momentem w utworze wydaje się odpowiedź na pytanie z wiersza: Kto ty jesteś? Polak mały. Taco Hemingway zadaje sobie to pytanie i odpowiada: Gdzie ty mieszkasz? Na strzeżonym. W jakim kraju? W tym popie**olonymCzym ta ziemia? To mój zamek z piachu. Czym zdobyta? Propagandą strachu.

Najnowsze