Taco Hemingway podnosi poprzeczkę i pobija własny rekord. Deklasacja!

2020-07-15 15:39 Rafał Wróblewski
Taco Hemingway podnosi poprzeczkę i pobija własny rekord. Deklasacja!
Autor: Spotify / materiał prasowy Taco Hemingway podnosi poprzeczkę i pobija własny rekord. Deklasacja!

Zaledwie w piątek, 10 lipca, Taco Hemingway podzielił się z fanami nowym utworem Polskie Tango, by w weekend pobić swój własny rekord najczęściej słuchanej piosenki w ciągu doby, ustanowiony w 2019 roku. Jaka dokładnie jest to liczba? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl!

Nowa piosenka Taco Hemingwaya, która miała swoją premierę 10 lipca, zdeklasowała konkurencję. W dniu premiery, w zaledwie 12 godzin od premiery Polskiego Tanga użytkownicy Spotify odsłuchali utwór aż 559,456. Zaś w sobotę, podczas pierwszej pełnej doby w streamingu, piosenka zanotowała aż 578,301 odsłuchań, co stanowi nowy dzienny rekord odtworzeń na platformie Spotify w Polsce. Poprzedni ustanowiony został w 2019 roku, kiedy utwór W piątki leżę w wannie duetu Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadło został odtworzony 406 963 razy.

Zobacz: Taco Hemingway - tytuły piosenek z płyty Jarmark WYCIEKŁY do sieci? [LISTA]

Taco Hemingway, Bedoes i Quebo - piosenki hitami

Ostatnie rekordy oraz czołówka podsumowania poprzedniego roku na Spotify wyraźnie pokazują, że Polacy najchętniej słuchają rodzimych raperów. Wśród 10 najpopularniejszych artystów w 2019 roku w Polsce znalazło się aż 6 artystów wykonujących rap, a najwyższe miejsca zestawienia zajęli Taco Hemingway, Bedoes oraz Tymek. Z kolei, nowy album Quebonafide - Romantic Psycho, który miał swoją premierę na początku kwietnia bieżącego roku, w ciągu doby zanotował aż 4,3 miliona odtworzeń, bijąc rekord ustanowiony przez Taco Hemingwaya z albumem Pocztówka z WWA, Lato '19.

Najnowsze