Eurowizja 2022 - Szwecja. Cornelia Jakobs

i

Autor: SVT / eurovision.tv

Szwecja Eurowizja 2022. Piosenka Hold Me Closer od Cornelii Jakobs to najlepszy hit?

2022-04-28 11:39

Eurowizja 2022 będzie należała do Szwecji? To kraj, który można nazwać ekspertem w tym konkursie. Niemal co roku zajmują miejsce w najlepszej dziesiątce i kilka razy udało im się wygrać. Teraz znów idą po główną nagrodę. Piosenka Hold Me Closer Cornelii Jakobs ma poruszyć widzów z całej Europy. O czym jest?

Eurowizja 2022 to może być kolejny sukces Szwecji. Skandynawski kraj powraca na najważniejszy muzyczny konkurs świata z kolejną bardzo mocną kandydaturą. W poprzedniej dekadzie wygrali dwa razy. W 2012 po nagrodę sięgnęła Loreen z piosenką Euphoria, a 3 lata później triumfował Mans Zelmerlow z Heores. Kilka razy zajęli także miejsca w najlepszej dziesiątce. Ich kolejną receptą na sukces ma być piosenka Hold Me Closer, którą śpiewa Cornelia Jakobs. To 30-letnia wokalistka, która karierę zaczynała jako jedna z wokalistek girlsbandu Love Generation. Już wtedy razem z zespołem próbowała pojechać na Eurowizję. Udało jej się to dopiero z solowym numerem, który wiele osób porównuje do Shallow Lady Gagi. O czym jest piosenka Hold Me Closer?

ZOBACZ TAKŻE: Cornelia Jakobs - kim jest reprezentantka Szwecji? Jej piosenka na Eurowizję 2022 to hit!

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Cornelia Jakobs - Hold Me Closer

Hold Me Closer to piosenka, która opowiada o nieszczęśliwej miłości. Tekst mówi o wielkim uczuciu, które pojawiło się w nieodpowiednim czasie, przez co rozstanie jest bardzo bolesne. Fani wyróżniają fantastyczną warstwę liryczną oraz charakterystyczną chrypkę w głosie artystki. Utwór, który Jakobs napisała razem z Davidem Zandénem oraz Isą Molin, można usłyszeć niżej.

Sonda
Czy Szwecja ma szansę wygrać Eurowizję 2022?

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.