Cornelia Jakobs - kim jest reprezentantka Szwecji? Jej piosenka na Eurowizję 2022 to hit!

2022-05-10 14:37

Cornelia Jakobs przyniesie Szwecji kolejne zwycięstwo na Eurowizji? Ten kraj bez wątpliwości wie, o co chodzi w tym konkursie. W ostatniej dekadzie wygrali aż dwa razy i wielokrotnie zajmowali miejsca w najlepszej dziesiątce. Tym razem znów są faworytami. Cornelia z balladą Hold Me Closer na pewno poruszy widzów w Europie.

Eurowizja 2022 wywołuje wiele emocji. Rok temu cała Europa patrzyła na zwycięstwo Włoch i zespołu Maneskin, który w Rotterdamie triumfował z piosenką Zitti e buoni. Wszyscy fani konkursu zastanawiają się, kto tym razem sięgnie po nagrodę. Jedną z faworytek jest Cornelia Jakobs. 30-latka będzie reprezentowała Szwecję, która znana jest z dużych sukcesów na Eurowizji. W poprzedniej dekadzie wygrali dwa razy. W 2012 po nagrodę sięgnęła Loreen z piosenką Euphoria, a 3 lata później triumfował Mans Zelmerlow z Heores. Czy Cornelia da Szwecji 7. zwycięstwo? Wiele osób uważa, że szanse na to są bardzo duże. Piosenka Hold Me Closer brzmi niczym światowy hit.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - Krystian Ochman poznał reprezentantów Ukrainy. Nie zabrakło uścisku wsparcia

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2022: Szwecja - Cornelia Jakobs - Hold Me Closer

Cornelia Jakobs ma 30 lat. Karierę zaczynała jako jedna z wokalistek girlsbandu Love Generation. Już wtedy razem z zespołem próbowała pojechać na Eurowizję. W 2022 roku na konkursie w Turynie zaśpiewa piosenkę Hold Me Closer, która opowiada o nieszczęśliwej miłości. Tekst mówi o wielkim uczuciu, które pojawiło się w nieodpowiednim czasie, przez co rozstanie jest bardzo bolesne. Fani wyróżniają fantastyczną warstwę liryczną oraz charakterystyczną chrypkę w głosie artystki. Niektórzy uważają, że utwór brzmieniem przypomina słynne Shallow Lady Gagi.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.